Upgradujte z dží-rockerky/začátečnice výš! Z dží-rock fangirl Basic na dží-rock fangirl Premium.

1. července 2009 v 16:58 | bestIAR - Isobel, Agnieszka, Ro |  PORADNA
Dámy a pánové,

s potěšením jsme skonstatovaly, že náš Průvodce světem dží-rocku se mezi váma nejenže ujal, ale že naše rady velice pilně následujete a v případě velkého zmatku ve vaši křehké duši se na Bestie s důvěrou obracíte a žádate je o radu.

Velice si toho vážíme - rady vám udělujeme ochotně a snažíme se, aby byly co nejpodrobnější a nejerudovanější.

Protože už máme za sebou Úvod do světa začínající dží-rock fan, myslíme, že jste teď připravení na upgrade na vyšší verzi: tzv. dží-rock fangirl Premium.

Proto sledujte náš bestIAR a v případě pochybností nebo nejistoty se na nás klidně obraťte. Víte, že jsme tady pro vás.

Mnoho zdaru!

Rady pro mírně pokročilé a pokročilé j-rockery/ky, část první.


Rada č. 1
Postoupili jste na vyšší level, na své začínající kolegy a kolegyně se tudíž dívejte náležitě z patra. A usmívejte se nad naivitou rad z předchozího dílu. Není nad pravý život ve fandomu!

Rada č. 2
Založte si kapelu.

Nezáleží na tom, že kytaru jste doposud viděli pouze na obrázcích a váš VOKALISTA "warumono Kyo aka Reita desu Uchiha akatsuki Naruto Bou nyaaa!~~~" prozatím zpíval jen v kostelním sboru u příležitosti sbourání zmíněného kostela - to nevadí! Každý nějak začínal!
Mluvte hodně o tom, jak zkoušíte u tatínka v garáži a připravujete nemá…totiž demá.
Prohlašujte o sobě, že jste indies, že čekáte na příležitost, ale všichni vás pořád srážejí "down", a jednou, v to Džaponsku, jím to všem určitě natřete!

Rada č. 3
Když rozbíháte vlastní kapelu, buďte kreativní: navštivte poprvé v životě knihovnu- MĚSTSKOU KNIHOVNU a ne virtuální. Půjčte si cizojazyčný slovník - půjčte si je rovnou raději tři až čtyři, každý v jiném jazyce. Vyhledejte si slova, která vás hned napoprvé uchvátí a z těchto slov složte název kapely. NEMUSÍ dávat smysl, důležité je, aby si vaši fanoušci léta lámali hlavu nad tím, co to asi může znamenat. Velmi se doporučují zájmena, předložky a adjektiva.

Máte vybraná slova? Výborně. Teď nezapomeňte určit, která písmena se budou psát velká a která malá. Je sakra rozdíl, napíšete-li I un violet nebo I Un Violet. Pamatujte, že je vaší povinností začít drama pokaždé, když jméno kapely objevíte ve fandomu napsáno tím NESPRÁVNÝM ZPŮSOBEM.


Rada č. 4
Naučte se japonsky. Nejlépe za čtyři měsíce sledováním videí na YouTube, sledujte HLAVNĚ vícedílná anime se špatně přeloženými titulkami, tím své řeči dodáte na zajímavosti. Učte se taky překládáním domovských stránek vašich idolů GoogleTranslatorem. Naučte se 20 frází a 20 slovíček, které budete permanentně užívat v každém větě/blog entry, který napíšete.
Upozornění: slovíčko kawaii je již dávno out. K vaší smůle ani konnichiwa, jejíž výslovnost jste si tak perfektně natrénovali díky Kill Billovi, již nezabírá. Chce to invenci!


Rada č. 5
Podstatou vašeho úspěchu je radikální změna image a stylu oblékání. Nosili jste džíny a trička? Oblékejte se jako Lolita. Měli jste rádi jednoduchost? Jděte do Visual Kei.
Nic si nedělejte z toho, že ani nemáte potuchu, o co v jednotlivých stylech jde. Máte štěstí: ve Visual Kei o tom nemá páru spousta lidí. O jednotný styl vůbec nejde! Odvahu a trpělivost vám i okolí, začátky bývají vždy těžké!


...ano, začátky bývají opravdu těžké. Vy ale máte to štěstí, že máte Bestie, které nad váma drží ochranný pařátek. Proto nezapomeňte sledovat i druhý díl našeho Průvodcem upgradu dží-rock začátečníka na úroveň dží-rock fangirl Premium. Je před váma ještě dlouhá cesta, než se dostanete na úrověn Bestií, které se pyšní titulem dží-rock fangirl DeLuxe. Ale nic není nemožné, budete-li pozorně sledovat náš blog.

Bestie se na vás budou těšit.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Akira Akira | Web | 1. července 2009 v 17:07 | Reagovat

*Těší se na pokračování* Mno, myslím že bych měla vytáhnout dva roky prošlou průkazku do knihovny, dát se na lolitu a vyškrtnout slovo "kawaii" ze svého slovníku... Chci se přeci dostat na úroveň Premium XD
Díky Bestie! XD

2 Anitha Anitha | Web | 1. července 2009 v 17:08 | Reagovat

Jsem osvícena těmito radami... moc Vám děkuji bestie drahé, už listuji slovníky a vybírám správné jméno pro svou novou úžasnou džírokovou kapelu.... jen ještě nevím jaký hudební nástroj bych si měla vybrat... poraďte... xD

3 bestiar - Ro bestiar - Ro | 1. července 2009 v 17:17 | Reagovat

Mila Akira,
s nasimi radami - nade vse pochyby!

Mila Anitha,
doporucuji samisen, s nim jiste budes velice originalni a k neprehlednuti!

Pokracovani jiz brzy,
Bestie vas maji rady.

4 bestiar - Isobel bestiar - Isobel | 1. července 2009 v 17:21 | Reagovat

Milá Akira,

rádo se stalo. Bestiím záleží na tom,aby si vychovaly armádu spolehlivých a skvělých dží-rock fangirls-kolegyň a dobyly s jejích pomocí srdce i těla našich idolů - j-rockerů.

________

Milá Anitha,

Bestie důkladně přediskutovaly Tvou otázku, doporučily samisen a po shlédnutí mnoha PV-ček nebo live záznamů z konertů došly k názoru, že v podstatě není nutně zapotřebí se na  nějaký nśtroj naučít hrát doopravdy - v dnešní době playbacku Ti stačí pár základních hmatů nebo úděrů, které musíš s oduševněním opakovat,zjistíš-li,že se k Tobě blíží kamera. Publikum to stejně nepozná a technici záznam stejně ozvučí dodatečně. Takže kdybys náhodou udělala u těch pár akordů závažnou chybu (to tím vzrušením k koncertu a odezvy fanoušků), nikdo na nic nepřijde.

Mistr Hayashi byl toho názoru,že piano nebo bicí mají tu výhodu,že si na rozdíl od svých kolegů alespoň jednou za den sedneš. Kytara se pak třeba hodí v případě,že bys byla muž a potřebovala vylepšit...výkyvy Matky přírody,co v Tvém případě samozřejmě není nutné.

Hodně štěstí s Tvou novou dží-rockovou kapelou, už se nevíme dočkat, kdy ji uslyšíme v rádiu na Evropě 2.

Bestie Tě mají rády!

5 Anitha Anitha | Web | 1. července 2009 v 18:13 | Reagovat

Jsem hluboce dojata, jak výborně jste mi poradily. (na tom playbacku něco bude xD)... až budeme koncertovat s kaplelou pošlu Vám lístky.. xD

6 Sia Sia | 1. července 2009 v 22:20 | Reagovat

Milé Bestie,
ráda bych vám potřásla pařátkem jako díky za vaše užasné a nezapomenutelné rady do mého dží-rockového života, který byl do teď tak nudný a bez pravidel. Nechápu, jak jsem mohla tolik roků žít bez vašich rad a dopouštět se tak neodpustitelných chyb jako je nošení normálního oblečení a nezaložení si vlastní kapely. Děkuju vám milé Bestie ještě jednou za tak potřebné rady pro správné začlenění do dnešních dži-rockových komunit. Na změnu není nikdy pozdě, že? ;)

7 bestiar - Isobel bestiar - Isobel | 1. července 2009 v 23:02 | Reagovat

Milá Sia,

Bestie se rozhodly, že Ti ruku, která jim potřásá pařátkem neukousnou a nechaly se pohladit.

Máš přístup na věc,jaký se Bestiím líbí - nebojíš se výzvy.Ano,máš pravdu - na změnu není nikdy pozdě.Naše armáda dží-fangirls Premium se potěšitelně rozrůstá a brzo asi začneme udělovat první DeLuxe tituly - tak se snaž,jak jen umíš, Bestie to ocení.

Z toho,že jsi až dosud byla nudná a v podstatě ničím nevýrazná dží-fan si nic nedělej - i Bestie jednou,kdysi dáááávno začínaly.

Přály bychom si víc takových nadšenců a bystrých brzy-Bestiek jako jsi Ty.

Jsme rády,že se Ti tady líbí. My to tady milujeme čím dál,tím víc.

A máme Tě rády ;)

8 Sia Sia | 1. července 2009 v 23:45 | Reagovat

Milé Bestie,
velmi vám děkuju za neukousnutí ruky, velmi mě to potěšilo. :) Taky mě velmi těší vaše utěcha a fakt, že jste taky někdy začínaly, což je pro mě velmi povzbuzujcí neboť mi to dává naději, že jednoho krásneho dne budu tak skvělá jako vy ;) *smekla z hlavy imaginární kloubou a vystřihla poklonu*
A mám Vás ráda Bestie :)  

9 bestiar - Isobel bestiar - Isobel | 1. července 2009 v 23:50 | Reagovat

Milá Sia,

jelikož jedním z předpokladů udělení titulu dží-rock fangirl DeLuxe je i bezmezná úcta ke svému Guru, Bestie předou blahem za přeukázanou přízeň a naznačují, že jsi na skvělé cestě k uloupení tohoto titulu pro sebe.

10 munamu munamu | Web | 2. července 2009 v 0:02 | Reagovat

Ok.. Kdybych se držela těhle rad, zajímalo by mě jak dloho bych přežila XD spíš za jak dlouho bych se odstřelila XD
Ale jo dámy, musím vám nechat, že jste vtipné až mě to bolí XD A to doslova XD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama