Mana-sama

13. července 2009 v 23:55 | bestIAR - Agnieszka |  DESPERATE J-STARS


Bestie se nebojí připustit, že i přes jejich jindy tak výborný pozorovací talent, fantasii a schopnost odhalit každé tajemství přesně v duchu investigativní žurnalistiky, Mana-sama pro ně dodnes zůstává záhadou (a to záhadou hodnou obdivu).

Což neznamená, že bychom o něm nemohly napsat.

Být Manou není lehké. Být Manou v reálu je zatraceně komplikované, ale vy se nenecháte odradit! Pamatujte: jste výjimeční (a very scary k tomu).

No.1
Rada číslo jedna je poněkud...náročná na logiku.

Obvykle vám Bestie radí, aby jste se narodili jako muž - podle možnosti se vším, co k tomu patří. (...dobrá, řeč je o velkém....bankovém kontu. Krom jiného.)

Jenže tohle je Mana.

V případě, že chcete být Mana, buďte žena. Pokud jste žena a pokud o tom existuje dostatek rukolapních důkazů, blahopřejeme. Otázka je, jestli máte vyhráno: teď, jako žena, musíte předstírat, že jste muž, co mistrně předstírá, že je žena. Chápete...

Situace se komplikuje, když jste muž a taky o tom existuje dostatek rukolapních důkazů.

Když jste muž, předstírejte, že jste žena. Když jste muž a předstíráte, že jste žena, musíte jako žena předstírat, že jste muž, co mistrně předstírá, že je žena. Tedy předstíráte, že jste muž, co předstírá, že je žena, co předstírá, že je muž a ten muž předstírá, že je žena.

Tak. Ani to není tak těžké, že ne?


No. 2
Odlište se od ostatních. Základem je samozřejmě vzhled. Neradíme vám změnit šatník, radíme vám ho rovnou kompletně vyhodit. Začněte znovu. Máte to privilegium zvolit si ze dvou možností - sweet (zahrnuje mimo jiné šatičky, paruky, volány, punčošky a nalepovací řasy) nebo dark (silné tužidlo, redukce barevného spektra, extra černá tužka na oči a vůbec jistá dávká uměleckého cítění a zručnost). Bestiím přijde ta druhá praktičtější a stejně časem se k ní dopracujete tak jako tak.


No. 3
Odlište se od ostatních i vnitřně. Vzhled je pro pozéry, vy celou proměnu berete vážně a tudíž nové situaci přizpůsobte své návyky. Proveďte něco se svým pokoje - ať zčerná. Zamyslete se nad svými zálibami. Je nám líto, ale plakáty s An Café půjdou dolů. VY jste teď dospělí, seriózní a naprosto přesně víte, co chcete. Jako třeba že vaše jemná duše je pro tento zkažený svět příliš dobrá. Odhalit jí budou míti mžnost toliko vyvolení. Nezapomeňte se učit hrát na kytaru a pilovat francouzštinu - jazyk to aristokratů.

No. 4
Staňte se módním GuRu. Založte si vlastní módní značku. Nazvěte ji po francouzsku, ale dodržujte naše j-rock rady - složenina několika náhodných slov je ideální. Necítíte se na to? Žádné strachy - jděte studovat návrhářskou školu. Ani to ne? Dobrá, orientujte se alespoň neomylně v gothic a dark obchodech. Milujte své botky na 20cm platformách, kupte si zaručeně funkční křišťálovou kouli v Nosferatu a umělohmotnou napodobeninu lidské lebky se zabodnutou svíčkou uprostřed. Říkejte jí důvěrně Alfréde.

No. 5
Základní věc! Vymažte veškeré záznamy o svém původním jméně. Pro jistotu sami zapomeňte své skutečné jméno. Zvolte si cool přezdívku, nejlépe s biblickým podtextem, i když o tom třeba vůbec nebudete mít tucha. Upozorňujeme že gothicdarkangelfrom ladnofthedarkness666 není nejvhodnější. Pamatujete: v jednoduchosti je krása (a líp se to pamatuje). Bestiím se líbí Zug (v původním znění Šuk - bohužel, neprošlo cenzurou).

No. 6
Základní věc! Vymažte veškeré záznamy o svém datu narození! Váš věk ať je nyní tajemství z nejtajemnějších (vyzrazení trestejte smrtí). Milostivě zveřejněte nějaký den a měsíc. Největší rafinovanost by přitom tkvěla v tom, kdyby se jednalo o skutečný dne a měsíc vašeho narození.

No. 7
Mějte život pevně ve svých rukou. Vlastníte kapelu? Skutečně ji vlastněte, nenechte si od nějakého usmrkance kecat do hudby, textů, image nedejGackt (ááá - my o něm a...) dalšího směřování kapely.

No. 8
Vůbec prohlašujte se za milovníka hudby. Především gothic a heavy metalu, barokní a klasické muziky, francouzského popu…Vaše nová kapela nechť nehraje nudný j-rock nebo vižl kej, ale GOTHIC METAL s příměsí death metalu - příměs zdůrazněte, budete vypadat zle, nezáleží na tom, že by se vám každý kdo o metalu něco ví vysmál, vaši fanoušci na to nepřijdou a navíc si budou taky připadat zlí. Buďte všichni vesele zlí.

No. 9
S tím veřejným prohlašováním mějte problém. My vám to neřekly? Vy nemluvíte! Tedy na veřejnosti. Doporujučejeme vyvinout si fetiš na lidské uši, neb všechno budete pouze šeptat vhodnému a oblíbenému členu kapely, příteli apod. Své mlčení vzletně zdůvodňujte tím, že za vás mluví hudba a navíc si chcete udržet zdání křehké ženskosti.

No. 10
Omezte obličejovou mimiku na nejnutnější minimum. Žádný smích, žádný úsměv, žádné nadměrné pohyby obličejových svalů! Trénujte sebekontrolu.

No. 11
Za žádných okolností nevypadněte z role. Jste DÁMA. Jemná,
tajemná, elegantní, temná a přitom silná ŽENA. Systematicky likvidujte každého, kdo by se odvážil zapochybovat.

No. 12
Najděte si následovníka. Nejprve ho shraňujte pod svými (producentskými) křídly a později vypusťe do světa. Bude vám dělat radost, slibujeme.

No. 13
Udržujte zdání, že máte kromě zájmu o bytosti temnoty i zcela normální záliby. Sledujte anime, hrajte videohry - dobrá může to být Castlevania a dobrá můžete mít rádi horory (ale stylově ty staré evropské).

No. 14
Vůbec milujte všechno evropské. Milujte Francii. Bingo už víte proč se učit francouzsky? Evropa je přeci aristokratická, Evropa měla historii. A dodnes světe div se v ní můžete zakopnout o opravdický hrad, katedrálu a hřbitov se sochami plačících andělů a umírajících holubic.

No. 15
Noste viditelně (nejlépe na krku) obrovský ozdobný křesťanský kříž. Na rozdíl od věřících tento symbol povyšte zcela a jedině na elegantní módní doplněk a na rozdíl od satanistů ho nemějte obrácený. Není to estetické. Navíc vaší oblíbenou barvou ať není hanebně profláklá černá, ale tmavě modrá!

No. 16
Naučte se vařit. Všem tvrďte, jak si to užíváte a jak jste dobří. Zmiňte se, že znáte nepřeberné množství receptů, různých kombinací a druhů koření. Ve skutečnosti si vystačte s kari.

No. 17
Na závěr krok nejtěžší. Věřte v sebe a ne v Boha Nejvyššího. Nezapomeňte zdůrazňovat, že VY jste si vybrali normálnější datum narození a neblbnete lidi s náboženskými kulty, VY máte pouze mezinárodní fanklub s pevným dohledem nad vašimi následovníky!Výjimečnosti zdar!

Vaše Bestijky.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 poison caramel poison caramel | 14. července 2009 v 7:43 | Reagovat

*radeji odlozila kavu stranou a jen co si precetla prvni odstavec, pochopila, ze dobre udelala, neb se musela hodne drzet - je preci Dama! - aby se nesmala...hodne...nahlas*

2 poison caramel poison caramel | 14. července 2009 v 8:45 | Reagovat

p.s az nyni, po precteni tohoto skveleho clanku, mi doslo, jak slozite je, byti Manou - chce to asi opravdu zcela zvlastni "level"...

3 Kaarle Suuri Kaarle Suuri | 14. července 2009 v 13:38 | Reagovat

být Manou.. to jest opravdová výzva.

4 Nexus Nexus | Web | 14. července 2009 v 17:58 | Reagovat

Njn, ja bych vyhlasila sutaz na bazi tej starej rozpravky o princeznej ktora nikdy nerozpravala a kto ju rozosmeje ten si ju moze zobrat za zenu :D
Bolo by fajn urobit takuto sutaz aj o Manovi, kto rozosmeje Manu, moze si ho vziat za..... dilema, no podla toho akeho ste pohlavia :D

5 Yone Akemi Yone Akemi | 14. července 2009 v 22:14 | Reagovat

V bodě 12 máte hrubku :-P (*musela si rýpnout takhle, protože nikde jinde výhrady nemá*)

6 bestiar - Isobel, Agnieszka, Ro bestiar - Isobel, Agnieszka, Ro | 14. července 2009 v 22:18 | Reagovat

[5]: Mila Yone Akemi,

vime,vime o tech nestastnych hrunbkach a priznavame,ze neni ani prvni,ani jedina,ani posledni.

To jsou ty nase internacionalni koreny a tak 6 rodnych jazyku dokopy.

Zadame o milostive privreni oci :)

Tve Bestie

7 Krysa Krysa | 12. ledna 2011 v 16:14 | Reagovat

Být Manou je sekec, mazec. jen bacha, ať se z toho nevyvine nový styl... Mana style... Mana kids apod... to by mě asi jeblo... xD

8 Jana Jana | E-mail | 2. dubna 2016 v 11:33 | Reagovat

Jak vidím, všechny stránky o Maně skončily!
Jako by už snad v ČR ani nikoho nezajímal!!!
Ale pokud se tu objeví nějací fans tak na
Facebooku je česká stránka o Mana Sama!!!
Jediná v ČR!!! Jmenuje se Mana Sama a myslím,
že nebude těžké ji najít, v popisku je česky
napsané, že stránka je pro české fanoušky a
navíc těch stránek moc o Maně není! tak budu
ráda, když dáte like a myslím že stránka
povzbudí každého správného fanouška :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama