Jak si založit svůj vlastní blog a dosáhnout, aby vás lidi milovali, část první.

14. července 2009 v 4:04 | bestIAR - Isobel |  BLOGHYZ 4EWA

Jednou z povinností - ba dalo by se říct přímo vlastností dží-fangirl nebo fanboye je mít vlastní blog o dží-rocku. Tenhle blog bude jednak sloužit jako prostředek, kterým se vaše láska k dží-rocku bude šířit dál, a jednak jako váš deníček a zároveň nástěnka na diplomky, kterýma budete dokazovat svým SBínkam, jak mocinqy je máte rádi a jak mocinqy vás mají rádi jiní lidé.

Je nám jasné, že vy se na bestiálně squelou úroveň bestiálně squelých Bestií možná nikdy nedostanete - no, dobrá: možná se tam dostanete za hodně, hodně dlouhou dobu, když už po tom v podstatě ani nebudete toužit.

Jenže Bestie vás mají rády. A puká jim srdce u představy, že by vás nikdo jiný neměl rád tak, jak vás máme rády my. (I když my budeme mít vždycky navíc - jsme přece Bestie!)

A proto se rozhodly zapojit a využít všechny své bestiální schopnosti a teď se budou mocinqy snažit, aby jste si i vy za pomoci našich velice rafinovaných rad a návodů vytvořili svůj vlastní a squelý blogýz o dží-rocku a všem, co k němu patří.


Bestie si sladce dovolují upozornit, že jakékoliv počiny, přehmaty, přešlapy, zločiny a jiné přestupky vůči slušnosti, copyrightu a autonomii autorů - originálů jsou čistě náhodně vylovené rybičky z vod internetu, a nereferují k žádným skutečným osobám, majitelům blogů nebo třeba čtenářům Bestiáře.No.1
Vyberte si název a jméno blogu. Bestie utajeně i veřejně šmírovaly po portálech a musí říct, že byly nadšeny elánem mladých dží-fans a také neotřesitelnou hloup--- hloubkou významů některých nicků a názvů.

Bestie pro vás sestavily Top 10 nicků, co jsou do hloup--- (nemáte někdo Pravydla czeského pravopisu?) --- hloubky a originality zcela nezpochybnitelné.

Protože Bestie jsou znalé všech jazyků světa a vy žel ne, dovolily si názvy nicků přeložit do čestiny…a taky proto, aby je majitelé nemohli nařknout z toho, že si z nich - nedejGackt! - Bestie dělají Közi.

Bestie si nikdy, ale nikdy z nikoho Közi nedělají!


10. cerna_dira (opravdu to nechceme vědět)
9. První_Prdel (dodnes nás zajímá, které jsou ty další)
8. malina_jako_jahoda (aneb černá je nová zelená, filosoficky si povzdechly Bestie)
7. sex_a_smrt (kombinace, které Bestie neodolají)
6. zdechlina (…naše sváča…)
5. japonska_holka_kristynka (…aneb sushi po česku i s knědlem a vepřem)
4. btfl_jpn_wrld (Bestie si dodnes nejsou jisté, jestli tohle není vulgární nadávka)
3. mary_kate_twincest (Bestiím teprv teď začelo být Olsenek líto)
2. Kami_Reina_Ayumi_Velasca_Ookami (aneb od blízkých přátel je tolerována roztomilá přezdívka KRAVO, zajásaly Bestie)


.......and the winner is....


1. Kyuv_klitoris (musíme říkat, z jakého důvodu zaujal naši pozornost a vyhrál první místo?)POZOR!

Bestie nejsou jen bestie! Bestie opravdu umí ocenit originalitu - bez jakékoliv kapičky ironie vyhlašují, že je upřímně nadchnul název, o který při svém blogolovu zakoply a který si dovolí uvést v původním znění i s titulkama:


Název blogu je upřímně nadchnul z toho důvodu, že nespočetněkrát se ptaly/ptají tu samou větu i ony, když jsou na blogolovu.


No. 2
Pořád vás nic vhodné nenapadá? Tak vás Bestie lehce nakopnou: základním předpokladem vaše příslušnosti k dží-rocku je, že se zajímáte o ty kawaii japončíky, co vypadají tak jižansky a kteří ten dží-rock produkují.

Zajímáte se o ty kawaii japončíky, co vypadají tak jižansky? Úžo! Tak se zajímejte i o Džapanland! Vyjádřete svou lásku k Džapanlandu a kawaii jižanským japončíkům tím, že si zvolíte buď japonsky znějící jméno nebo do názvu ono slůvko "japan" nějak vpašujte to názvu vašeho blogu.

Velice vhodné je v souvise se slovem "japan" využívat i slova "4ewa" nebo "love" nebo "lover".

Trpíte-li komplexy z toho, že vás lidi přehlížejí a/anebo rovnou ignorují, rozhodně tenhle smutný fakt napravte na vašem blogu. Mějte se v úctě a vyznávejte pravidlo "oresama": nejdřív jste na světě VY a pak někde v povzdálí na seznamu SBéček i jiné lidišqi.

Nezapomínejte proto na koncovku -san, -sama nebo -sensei. A tvrdě vyžadujte, aby vám tato koncovka nebyla nikde upíraná!


Bestie uklidňují zmatené a tak nejisté nováčky na poli dží-lajfstajlu: opravdu NENÍ nutností mít encyklopedické znalosti o Japonsku. Stačí, že víte, že je v Asii. Někde. Snad.


No. 3
POŘÁD NIC ??? Teda, dámy a pánové…

Poslední snaha o nakopnutí Múzy: pamatujte na to, že jste jedinečná, originální a především úžasná a neopakovatelná bytost. Naznačte v názvu vašeho blogu, jaké privilegium mají vaši čtenáři, když smí číst vaše příspěvky!

Velice vhodné se Bestiím zdá pouvažovat nad následujícími možnostmi:

Muj_tajemný_svět

Můj_krvavý_denník

Mé_temné_zrcadlo

Můj_černěvizuální_svět

Moje_krvavé_nebe


No. 4
Tak: máte vytvořený název i váš nick - a teď musíte vymyslet koncepci vašeho blogu.

Rozhodně to bude blog o dží-rocku - jinak by totiž Gackt dží-rock nestvořil. Jenže blogů o dží-rocku je v dnešní době žalostně moc a vám jde přeci o to, aby ten váš byl druhý nejlepší vůbec - první je ten náš, to snad není třeba zdůrazňovat.

Bez komerce se ani konzerva neotevře, řekl pes a chcípnul hlady. Proto vytvořte skvělé rubriky, které budete plnit ještě skvělejším obsahem - ano, masivní post fotografií se POVAŽUJE za hodnotný příspěvek!


No. 5
Teď je načase udělat kosmetické úpravy: velmi důležitý je dessík vašeho blogu. Bestie upozorňují, že dessík by měl být dess a ne děs, proto si na něm dejte záležet.

Horkým hitem sezony je blikající pozadí v pastelových barvách, které blikotá rychlostí světla. Dbejte, aby barva písma nebyla v kontrastu s děsem - omlouváme se: dessem na vašem blogu. U blikajícího pozadí na světlé bázi se skvěle vyjímá bílé, zlaté,stříbrné anebo jasně žluté písmo. U blikajícího pozadí na tmavé bázi se naopak vynikajíce vyjímá písmo v odstínech černé, zelené nebo hnědé barvy.

Dalším horkým hitem sezony je dát si na pozadí portrét vašeho idola a písmo přizpůsobit tak, aby za žádných okolností nebylo výraznější než nadpozemská krása vašeho idola.


*


Pokud jste pozorně a doslovně následovali naše rady, teď už máte vlastní blogýz o dží-rocku: máte perfektní název blogu, máte perfektní jméno, máte vytvořené rubriky a máte děsivej… děsivě squelý dessík.

Teď už směle můžete začít plánovat a sestavovat první věty do vašich příspěvků. O technické stránce blogu už víte vše, příště si tedy řekneme něco o tom, jak napsat ty téměř nejlepší příspěvky vůbec.


Ano - téměř je klíčové slovo. Ty úplně nejlepší příspěvky vůbec má totiž Vy-víte-kdo!


Vaše Bestie
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 poison caramel poison caramel | 14. července 2009 v 7:42 | Reagovat

*popiji ranni kaficko a potesene se culi*
Drahe Bestie, uplne jste mne nadchly!
Asi zacinu delat na blogyyyysku, tak se mi vase rady budou naramne hodit!

2 Anitha Anitha | Web | 14. července 2009 v 8:45 | Reagovat

drahé bestie, poraďte mi co mám dělat když jméno mého blogísku není dostatečně originální?? Musím si založit nový??

3 bestiar - Isobel, Agnieszka, Ro bestiar - Isobel, Agnieszka, Ro | 14. července 2009 v 8:53 | Reagovat

Mila Anitha,

jednoznacne! Anebo alespon trochu oziv to jedoduche a tak nevyrazne "Anitha". Zarid se podle toho, jestli si spis hardocre anebo softcore.

V pripade "hardcore" se neboj a jdi do cerne - je to nova svetla sezony:

Dark_Angel_Anitha
Bleeding_Angitha_diary
Eerie_world_of_dark_Anitha

V pripade soft se velice hodi tematika se zviratky:

Morcatko_Anithka
Anithka_Beruska
Anitha_japan_queen

...hned to lip,ne?

Tve Bestie

4 Nexus Nexus | Web | 14. července 2009 v 18:02 | Reagovat

Ehm... este som to necitala, ale - bohuzial nemozem si to nevsimnut XD
Gomen, gomen, gomen a este raz gomen, sumimasen deshita ale anglicka abeceda je vyslovovana
A [ei] B [bi:] C [si:] D [di:] E [i:] F [ef] G ![dji:]! atd, a J je [džei] :-|
No takze bud vsemocne bestie premenovali J-rock na G-rock alebo ja uz vazne neviiim T-T XD

5 Nexus Nexus | Web | 14. července 2009 v 18:11 | Reagovat

Nexie s to precitala a pri vete
'taky proto, aby je majitelé nemohli nařknout z toho, že si z nich - nedejGackt! - Bestie dělají Közi.'
Takmer zemrela od smichu XD XD XD XD
Nexie ma 21 mesiacov stary blog s vysokym poctom fotografii svojich idolov, nehovoriac o songoch :D
Nexie to akosi bavi, Nexie je strasny kolektor :D (ne, ne SLNECNY kolektor.. mozno som velka, cierna a tepla (ne, TAK naozaj ne), ale niesom hranata :D)

6 michala michala | E-mail | Web | 13. listopadu 2009 v 13:20 | Reagovat

hjui olihpů.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama