Jak si založit svůj vlastní blog a dosáhnout, aby vás lidi milovali, část druhá.

21. července 2009 v 17:30 | bestIAR - Agnieszka, Isobel, Ro |  BLOGHYZ 4EWA

Dámy a pánové,


v předcházející lekci vám Bestie daly několik kreativních rad a nápadů pro založení vlastního blogu o dží-rocku, bez kterého byste nebyli tak úplně dží.

Teď už můžete začít realizovat váš sen o tom, jak se stát džapanýs Carrie Bradshaw - akorát místo Sexu ve městě se váš blog proslaví v japonsky speakujících zemích.

Bestie chápou, že většina z vás nemá tolik času jako ony vyvalovat se u břehů internetové řeky a čas od času hodit udicí do jejích bouřlivých vod a blogolovit.

Proto ochotně a bez nároku na honorář to dělají za vás a teď vám přinášejí další rady, jak váš blogýz na bouřlivé vodě internetu udržet bez potopení.


No. 6
Bestie vyznávají zásadu "co je vaše, to je naše a co je naše, to je naše only!" (případným pochybovačům rády vysvětlíme tuto filosofii v naší luxusně - přesto ale útulně - zařízené mučírně. Piraně a žhavé olovo nemusíte nosit s sebou, máme vše.)

Vy jste to na tak vysokou úroveň ještě nedotáhli, proto vyznávejte zásadu "co je cizí, neublíží."
Proč byste měli zabíjet čas tím, že se budete hodiny snažit ze svého mozku vydolovat něco, za co se po měsíci - nebo jakmile vyprchá kocovina - budete stydět, když to za vás může udělat někdo jiný?

Dejte si tu námahu a propátrejte nenápadně vody internetu - ale jen blízko u břehu, vody jsou zrádné! - a hledejte nějaký vhodný článkek na váš blog.


No. 7

Když už jste našli vhodnou internetovou zátoku, kde se to dží-rock rybami jen hemží, hoďte udicí - Bestie doporučují značku Ctrl+C nebo Ctrl+V. I v případě, že blogolovíte načerno, nic si z toho nedělejte: nebudete přeci platit za lístek, když to zajisté nedělá ani těch 235 lidí kolem vás. Proč by měli chytit zrovna vás?


No. 8

Pochlubte se svým úlovkem na svém blogu. Pamatujte ale, že musíte být tajemní a neprodat se lacino: nikomu neříkejte, odkud váš úlovek je nebo kdo byl jeho předchozí majitel. Jednak na tom nezáleží a jednak je na vašem blogu řeč o VÁS a ne o nějakých trapných autorech, co se jistě doma nudí a teď u vás z nudy prudí.


Nikdy ale neuškodí, budete-li o pár kroků vpřed před případnými prudiči: znejistěte je třeba tím, že do článek chycený na udici Ctrl+C a/anebo Ctrl+V významně pozměníte: přidejte třeba jiný obrázek a/anebo pár vlastních - vtipných, jak jinak - poznámek do závorek.

Pokud se bude nějaký drzý autor domáhat svých práv a nároků, odkažte ho poukázáním na rozdíly do patřičných mezí.


No. 9

Jakmile se váš úlovek octne na vašem blogu a tedy ve vašem rybníčku, stává se jen a jen váš: chraňte si ho a nikomu nedovolte, aby vám ho zákeřným způsobem vylovil a přetáhnul k sobě. Jestli objevíte na jiné stránce svého blogového kapříka, začněte drama a žádejte, aby vám byl NEPRODLENĚ vrácen! Žádat o nápravu můžete všemi dostupnými - i nedostupnými a nezákonnými - způsoby včetně vulgárních výrazů.

Požádejte své nejmilovanější SB-énka, aby vás v tomhle boji podpořily. Společně vykonávejte teror na blogu zloděje, pokud mu nerupnou nervy,anebo pokud nerupnou nervy administrátorovi.


No. 10

Bohužel, ať jste fikaní jak chcete, někteří lidé jsou prostě otravní a den, kdy neprudí je pro ně ztrátou času. Těmhle prudičům se obvykle říká "autoři" a ještě i Bestie vědí, jaká je to otřesná a protivná havěť.

Tato havěť má ve zvyku nejenže se hlasitě zviditelňovat ve vašich komentářích, ale ještě mají i tu drzost (!!!) žádat, aby jste neprodleně uvedli rybník nebo zátoku, z které jste si vašeho kapříka vylovili - a často o to žádají VELKÝM PÍSMEM A JEŠTĚ K TOMU VULGÁRNĚ.

Netolerujte jim to! Komentáře okamžitě smažte a jestli tohle opatření nepomůže, dejte IP adrese toho otravného hmyzu tzv. banán - zakažte ji přístup na váš web. Celou věc tím pokládejte za vyřešenou.


No. 11

I když jste jinak individualista a cool bytůstka, čas od času pociťte příslušnost ke skupině: když bude po vás autor vyžadovat, aby jste ho uvedli jako zdroj, nedejte se a ukryjte se za záda skupiny: vysvětlete autorovi (vlídně až mírně nasraně), že buď si už nepamatujete, kde jste onoho kapříka vylovili, anebo se ohraďte tím, že NIKDO, na koho jste natrefili u blogolovu, zdroj odcitovaný neměl - tak proč zrovna vy byste měli trpět?


No. 12

Snažte se lovit především v mezinárodních vodách: velice vhodné se na pokoutný lov blogových kapříků ukázaly mezinárodní portály především z LiveJournal komunit.

Nenápadně se do nějaké komunity, kde se sdílejí scany nebo obrázky přihlaste a využijte ji jako přítok inspirace pro váš blog. Spoléhejte na to, že když jste z malé země někde uprostřed Evropy, nikdo si vás nevšimne a autor scanů nebo fotografií se nebude obtěžovat tím, aby si vypátral, zda-li je jeho scan anebo fotografie pečlivě kreditován (odzrojován).


No. 13

Pokud se vám přeci jen z nepochopitelných důvodů a při zachování co nejvyššího stupně nenápadnosti stane, že se vám jednoho dne objeví na blogu komentář v cizím jazyce, ignorujte jej a/anebo jej okamžitě smažte a pokládejte celou věc za vyřešenou. Pokud se agresivní útoky ze strany autora a/anebo majitele opakují, uvalte na jeho IP adresu banán.

Když se ale i přes tohle všechno stane, že autor - drzý hmyz se nenechá odradit tím, že jste na jeho IP uvalili banán a bude pokračovat ve své šikaně z jiných počítačů, můžete se cítit velmi nepříjemně. Pro tenhle případ znají Bestie Tři Nejdokonalejší Rady První Pomoci proti blogově-autorskému mobbingu:


Rada Nejvyšší pomoci číslo 1:

Na hadí jed zaútočte též použitím hadího jedu: pokud vás nějaký otravný autor permanentně a velmi důrazně žádá, aby jste buď uvedli jeho blog jako zdroj a/anebo odstranili kapříka z vašeho rybníčku, zachovejte nejvyšší klid a zpochybněte autorovo autorství! Říct si o autorství přece může každý!

Jak skvělý nápad, říkají Bestie.


Rada Nejvyšší pomoci číslo 2:

Dělejte mrtvého brouka a nechte blog "umřít".

Napište krátkou noticku, že končíte s blogem z takových a takových důvodů a velkolepě všem poděkujte za jejich lásku a podporu, která žel ale nedokázala překonat nenávist některých jedinců - proč vás tyto lidé tak nenávidí, není vám zcela jasno, ale budiž…NEPŘEKONATELNĚ BESTIÁLNÍ Rada Nejvyšší pomoci číslo 3:

Dělejte mrtvého brouka - a zinscenujte vlastní smrt.

Požádejte svou známou nebo nejlepší SB-énko, které moc lawisqujete, aby na váš blog poslal krátkou, ale velmi emotivní zprávičku o vaší smrti: velice vhodné je umřít při autonehodě anebo - a tohle je přímo bestiálně bestiální - si vzít život protože jste neunesli tu nenávist a šikanu, kterou na vás autoři - otravný to hmyz - vyvíjeli.

Požádejte své SB-énko, ať požádá vaše sympatizanty o vyjádření smutku a podpory tím, že si kolem zápěstí omotají stuhu určité barvy a fotku své ruky pošlou na mailovou adresu vašeho SB-énka. Tato fotografie bude uložena k vaším pomyslným tělesným pozůstatkům do rakve.


*

A co říct na závěr?

Na jaký závěr? Snad si nikdo nemyslí, že vás umlčel a/nebo zpacifikoval navždy. Nadechněte se - jednou, dvakrát...

A teď…


No.1

Vyberte si název a jméno blogu. Bestie utajeně i veřejně šmírovaly po portálech a musí říct, že byly nadšeny elánem mladých dží-fans a také neotřesitelnou hloup--- hloubkou významu některých nicků a názvů……..

Ano. Začněte opět. Jen v jiném rybníku.Blogolovu zdar!


Vaše Bestie
 

19 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Nexus Nexus | Web | 21. července 2009 v 18:38 | Reagovat

OMG XD *skoro sa uchehctala k smrti*
Nj, tento blog vzdy zarucene pobavi :D

2 poison caramel poison caramel | 21. července 2009 v 19:07 | Reagovat

*nahodila udici a ceka, co se chytne*...a beda, jak o mem kaprikovi bude nekdo prohlasovat, ze neni MUJ!

3 Akira Akira | Web | 21. července 2009 v 19:16 | Reagovat

To "umírání adminů" je teď populární XD Možná bych to taky měla zkusit... Jen mě nenapadá žádná originální smrt (Tedy, jedna ano - onen autor nebo-li otravný hmyz si mě našel a se svou brokovnicí mi vystřelil mozek z hlavy... *Zmlkla* To už by ale spíš připomínalo scénu z hororu XD)

4 Arlena Arlena | Web | 21. července 2009 v 19:46 | Reagovat

Taky jsem se se smrtí admina setkala.

Ještě před pár týdny bylo na gazetto.sblog.cz. Velice soucitně napsáno jak autorka zemřela se svými dětmi. Kvůli fanynkám.

Celou dobu říkala, jak chodí jistým Uketou *pravé jméno bubeníka the GazettE*. A že je jjich designérka.

V3ichni jsme byli slušní a nepsali tam vulgarity. A přesto *teď již* "zombie adminka" články smazala. JEND8 SE TEď prý o její kamarádku.

Takové lidi bych chytla pod krkem a -CENZUROVÁNO-.

5 bestIAR - Isobel,Agnieszka,Ro bestIAR - Isobel,Agnieszka,Ro | 21. července 2009 v 19:57 | Reagovat

Mila Nexie,

Bestie priznavaji,ze jednym se zdroju inspirace jim byl i Tvuj blog - mimochodem,pozdravuj od nas srdecne Manu - snad staci,kdyz reknu "Prava Naruto Maniaka". Diky za inspiraci :)
_____________________

Mila Akira a mila Arlena,

*mrk mrk* a co myslite,kam jsme si sly po inspiraci? :)

Onen blog je nam znamy - dostaly jsme se na nej pred LJ odkazy,kde se majitelky originalnich kapru - scanu stezovaly,ze nasly sve kapriky v cizim rybniku.Blog jsme dukladne prolezly a prozkoumaly a myslime si o nem sve.

Tato akce se zel hodne casto uziva i v mezinarodnich vodach,v komunitach LiveJournalu se nektere pripady stali primo povestne az odstrasujici.

Bestie cti copyright a kdyz uz je nekdo tak hodny clovek,ze obtuje sve penize na nakup casopisu a pak i cas na to,aby z nej udelal scany,muze zbytek sveta - vcetne Bestii - udelat alepson to,ze se podekuje a scany/texty/fotky... na svem blogu okredituje - zabere mu to min nez minutu.

V nekterych pripadech se jedna o hloupost a nevychovanost.Myslime si ale,ze v pripade tamtoho blogu se jednalo uz o psychickou nemoc.

Bestie tady nejsou od toho,aby buzerovaly.Ctime holt slusnost a fair-play.

Mame Vas rady,damy.

Vase Bestie

6 Akira Akira | Web | 21. července 2009 v 21:09 | Reagovat

Na LiveJournal nestraším moc dlouho (Pokud nepočítám krátký zkrat, kdy jsem tam měla spešl nick pro sosání doramas (Ach, kam se poděla ta posedlost Nagayanem?)) a tak mi "LJ úmrtnost" vyrazila dech - i přes ty žblepty co se objevují v secrets mám o těch lidech docela dobré mínění a žila jsem v naivní představě, že tyhle podrazárny dokáží udělat jen české fans (Který by zasloužily pár facek a lekci slušného chování) Nejspíš jsem se zmýlila ^^
A ten blog také znám a... No... Škoda slov. *Výkec, její zásoba nadávek není dost velká na to, aby vyjádřila přesně to, co si myslí*

7 bestIAR - Isobel bestIAR - Isobel | 21. července 2009 v 21:29 | Reagovat

Mila Akira,

Bestie se skromne pochlubi,ze LJ-surfing jim docela jde...zel,taky je realita tvrde vyvedla z viry,ze jen CZ/SK bloggeri jeste ve vetsine pripadu nepochopili,voc kraci.

Neni nam to lehko priznat,ale situace se porad zhorsuje s prilivem nove,mlade - a zel,mnohdy hloupe a nespratne - krve.

Ja na onom blogu,ktereho majitelka ach-tak-tragicky-skoncila-a budiz k ni Gactk milostivy - byla pred par hodinama.

Je tam kopa krasnych scanu.BEZ ZDROJE.Pred pulhodinu mi majitelka smazala komentar,v kterym jsem ji ozaj slusne az laskave - vubec ne a lá styl Bestie - upozornila na to,ze neblogolovi s platnim rybarskym listkem.

Muj komentar byl smazny.A vim,ze jsem nebyla jedina,kdo ji o to zadal - presto komentare vsechny zmizeli.

Co oci nevidi,to srdce neboli.

Tvoje Bestie

8 TSal TSal | 22. července 2009 v 18:07 | Reagovat

S podobnými entitami mám také své zkušenosti a nejvíc mě dostává, když na autora začnou řvát, že sám nemá autorská práva, protože si je nikde neregistroval. Nou cement.

9 Haily Haily | Web | 22. července 2009 v 19:17 | Reagovat

Miluju takovéhle autory.. jsou tak kůl :D:D taky jsem slyšela o smrti té autorky.. no, upřímnou soustrast :D

10 bestIAR - Isobel, Agnieszka, Ro bestIAR - Isobel, Agnieszka, Ro | 22. července 2009 v 19:23 | Reagovat

Mila TSal,mila Haily,

*Bestie pohrozily prstickem* Tady je nekdo ironicky? ;)

Jsme toho nazoru,ze v boji proti takovym entitam je kazda zbran povolena...a Gackt ji jiste i posvati.

Gackt je s nama,Sugi a Yo-san taky...co muze clovek chtit vic.

Vase Bestie

11 Nexus Nexus | Web | 22. července 2009 v 19:45 | Reagovat

Achem. *Skrabe sa na nose*
No fajn, tak som mozno trochu precitlivela,ale nehovorte mi ze by vas nenasralo keby najdete nieco, co ste za umyslom byt vtipne kedysi davno stvorili, nasli na 24 dalsich blogoch sialenych Narutardov, v 98% pripadov bez zdroja, plus na jednom dalsom blogu zkopcene vase povidky? :D:D:D Mam vo zvyku sa hodne nasierat, a ked sa nastve Nexie to by mali prchat setci v okruhu dvoch kilometrov, pretoze hrozi mohutny vybuch XD

12 Nexus Nexus | Web | 22. července 2009 v 19:52 | Reagovat

*precitala si diskusiu*
Faaajn, faaajn, som hodne spatna!
Ale ja som nikdy nepopierala, ze som hnusne, necestne, odporne bezcharakterne hovado, a sama si mozem za to ze ma nikto nema rad, a ja se za to nestydim! :-|
(Ale hovori sa, ze clovek ktory sam o sebe povie ze je zly nemoze byt v skutocnosti zly, ale ja s tym nesuhlasim - proste len priznava, ze uz si to uvedomil XD)
Ale ja som naozaj velmi zla, vznetliva, nevdacna, povrchna, odporna a este ako bonus aj skareda (XD), takze WARNING, EVIL CONTENT: Ruky prec od Nexie, lebo vam ich ukusne :D

13 bestIAR - Isobel, Agnieszka, Ro bestIAR - Isobel, Agnieszka, Ro | 22. července 2009 v 19:55 | Reagovat

Mila Nexie,

Bestie Ti Tvou akci jedine a jednohlasne odsouhlasily - proc by se mel Tvou praci chlubit nekdo,komu jeho uzo blogyz nestoji za to,aby sam pohnul mysli a zadkem a neco vymyslel? A kdyz uz si neco pujcim,tak se NEJDRIV zeptam a pak reknu diky - to nas ucila maminka a myslime si,ze to zas az tak spatny napad neni.

Jsi na skvele ceste ucit lidi,jak se ma chovat ve vodach internetu.A my jsme jen pro.

Tve Bestie

14 Nexus Nexus | Web | 22. července 2009 v 19:55 | Reagovat

Hey, w8 w8 w8 :-|
Bestie mi chodia na blog a NEXIE O TOM NEVI? ]:-|
To je necestne! :D:D
Bolo by fajn dat o sebe aspon vedet :D
(Tj, to teda Nxie dava az moc XD)

15 bestIAR - Isobel, Agnieszka, Ro bestIAR - Isobel, Agnieszka, Ro | 22. července 2009 v 19:57 | Reagovat

Mila Nexie,

UPD: proc bys mela byt spatna? :) Pokud jde o to,ze obcas zapomenes na kredity - tedy Bestie jen hadaji,neb jim neni celkem jasne,proc si tak sypes popel na hlavinku - kdyz je uvedes dodatecne nebo od dnesniho dne,nic se nedeje.

A my Te mame rady...Tve hlasky nas tady vzdycky spolehlive rozchechtaji ;)

Cestne Bestialni.

Tve Bestie

16 Nexus Nexus | Web | 22. července 2009 v 19:57 | Reagovat

[13]: Arigato gozaimashita XD
Nexie sa odteraz vydava na svatu cestu k ujovi Gacktovi, vydlazdenu jeho svatymi cedeckami :D
Muhe :) No ako.... keby si to ta baba co slohla tie povidky POICALA, Nexie nepinda, ale vydavat to za svoje je riadne svinstvo :D

17 bestIAR - Isobel, Agnieszka, Ro bestIAR - Isobel, Agnieszka, Ro | 22. července 2009 v 19:58 | Reagovat

PS: Bestie sly kolem Tveho blogu,pravda - ale zanechaly pacicku,zanechaly :)))))

Cestne Bestialni ;D

18 Nexus Nexus | Web | 22. července 2009 v 19:59 | Reagovat

[15]: Fkt? :D *opat sa skrabe na hlavinke*
Hmm, no, ako jediny credit moze Nexie uvest tak PB, pretoze Nexie lezie na obrazky iba na pb, a tam moc zistit povodny zdroj nejde /:-|
No.. nexie by to aj okreditovala, ale okreditovat 2500 clankov za 21 mesiacovTo by ju zabilo, a to doslova, ved by jej upadli jej nebezpecne rucky :D

19 Nexus Nexus | Web | 22. července 2009 v 20:00 | Reagovat

[17]: kde kde? :(
Nexie si ju nevsimla, ALE ONA JU NAAJDE! :D

20 bestIAR - Isobel, Agnieszka, Ro bestIAR - Isobel, Agnieszka, Ro | 22. července 2009 v 20:03 | Reagovat

[18]: To je pravda,s PB je prace tezsi. Tam totiz kazdy vesele lovi a kopci,ze kdybys chtela uvest puvodni zdroj...tak Ti ta hlavinka snad i odpadne.Jine je DeviantArt,treba.

Spis jde o to,ze pokud nekdo nekomu stipne jeho vlastni scany nebo pokud jsou scany z oficialni stranky a autor vyda vyslovny zakaz je sirit bez jeho svoleni, vtedy muze nastat hodne oskliva situace.

21 TSal TSal | 22. července 2009 v 20:31 | Reagovat

"Gackt je s nama,Sugi a Yo-san taky...co muze clovek chtit vic. "

Odvětit: "...aby s námi nebyli," by mě asi stálo život, že? XDD

22 bestIAR - Isobel, Agnieszka, Ro bestIAR - Isobel, Agnieszka, Ro | 22. července 2009 v 20:35 | Reagovat

Mila TSal,

vzhledem k tomu,jake mineni ma o sobe tato Nejvyssi Trojice...Ti to durazne NEdoporucujeme ;)))

23 Yazzy Yazzy | 2. listopadu 2010 v 20:09 | Reagovat

OMJ xDDD.... tak tenhle blog mě bude bavit ještě hoodně dlouho, než to celé prolistuju ^_^

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama