Jak přežít ve fandomu a na diskusních fórech.

6. července 2009 v 14:07 | bestIAR - Isobel, Ro |  PORADNA

Dámy a pánové,

Bestie byly požádany, aby pro vás napsaly rady na téma "Základy etikety na diskusním fóru".

Byl to velice mazaný krok, protože vy víte, že my vám nic nedokážeme odepřít.

My vás totiž máme rády...
No.1
Nejdůležitějším krokem pro vaši existenci na diskusních fórech je vaše přezdívka. Buďte kreativní! Stejně jako v případě vymýšlení názvu pro vaši squělou kapHelcu, se kterou přerazíte do světa dží-rocku a svět vám padne k nohám, pamatujte na to, že se nikdy nesmíte uspokojit s málem!


No.2
Čeština je out! Budoucí vokalista nebo bassák, který je prozatím vášnivým účastníkem fóra, by se opravdu neměl jmenovat Želviška nebo Maciček007 nebo Lucie.Mayerova.

Dejte si japonské jméno. Nezapomínejte na patřičně svolenou koncovku: -chan a -kun přenechejte srabíkům, kteří se na fóru octli snad omylem a zmohou se na příspěvky typu "hooooya jak se máte?"

Myslete na to, že vy míříte výš a taky to někam dotáhnete. Dokažte ostatním, jak jste velké zvíře a dejte si rovnou koncovku -sama.


No.3
Němčina je prudce in! Tenhle skvostný jazyk, který z říše mrtvých vyvolaly zpátky mezi živé rockové legendy jako Tokio Hotel a CinemaBizarre oplývá skutečně neuvěřitelnými možnostmi použití a vyjádření toho jemného odstínku, který češtině chybí.

Doporučený postup: najděte si česko-německý slovník (velice vhodný je třeba ten na seznamu.cz). Vymyslete si přezdívku, která musí obsahovat alespoň dvě slova (nejlépe podstatné a přídavné jméno). Pak si vybraná slova vyhledejte ve slovínku a přeložte je.

Bestie upozorňují: neztrácejte čas filosofováním na téma, má-li dotyčné slovo v němčině i víc významů než ten, který máte na mysli vy. Berte hned první z kraje.

U přídavných jmen, která chcete napasovat k tomu podstatnému postupujte stejně. Ignorujte pravidla skloňování nebo podmínku, že přídavné jméno musí mít stejný rod jako podstatné a tedy i stejnou koncovku. Koncovky a pády raděj vynechejte vůbec. Nebuďte hnidopichové!


No.4
Když už máte vybranou přezdívku, je čas upravit si profil: nezapomínejte, že ten o vás vypoví snad ještě víc než vaše příspěvky ve fóru.

Bestie radí být tak trochu schizofrenní: nepřezradit mnoho - ale zároveň přezradit tolik, aby jste donutili lidé na fóru stalkovat kolem vašeho profilu a klást si otázky.

Nejdůležitější kolonkou se pro vás stává sexuální orientace a váš postoj k sexu.


No.5
V každé kolonce na profilu nezapomeňte nechat poznámku, že nevíte, proč tohle vše píšete - i tak to stejně podle vás nebude nikdo číst.

Nedočkavě několikrát denně kontrolujte, kolik lidí si přišlo prohlédnout váš profil. Když máte dojem, že to není žádná sláva, oblítejte profily lidí z fóra. Je veliká pravděpodobnost, že budou zvědaví, kdo to u nich snořil na profilu a přijdou se podívat na ten váš. Máte vyhráno!

Nenápadně se pak pochlubte, jak vás tak vysoká návštěvnost upřímně překvapila…a běžte oblítávat další profily.


No.6
Blahopřejeme: máte squělou přezdívku a ještě squělejší profil. Teď vám už nic nebrání směle se vrhnout do vody zvané fórum.

Rychle zjistěte, kdo je ve fóru těžkej king (nebo queen) a kdo je pouhá pokojská, co akorát vylepšuje počet účastníku diskuse. Respektujte tyto pravidla!


No.7
Varujeme vás: bezchybné ovládaní japonštiny a smajlíkštiny je nutností! Na spisovní - nebo alespoň na srozumitelnou češtinu se tak velké nároky nekladou.

UVĚDOMTE SI: angličtina již přeci jen je trochu "aut". Proslovy typu WTF nebo IAWTC, DIAF nebo STFO už málokoho okouzlíte - a už vůbec ne těžkého kinga a GuRu fóra, ke kterému se samozřejmě chcete přiblížit. Jste na fóru o j-rocku? JSTE. Takže odteď ať je pro vás jediným jazykem japonština!

Když má některý iný júzr-patolízač snahu vyhodit vás ze sedla vedoucího koně a laskavě vás na tu blbost, kterou jste napsali upozorní (júzr-patolízač studuje japonštinu nebo němčinu nebo angličtinu - nebo dokonce obyčejnou, nudnou češtinu), nedejte se! Braňte se a začněte drama, že jste to viděli napsáno tam a tam a tedy to MUSÍ BÝT PRAVDA!

Z vás si Közi dělat nikdo nebude!


No.8
Jako diskutér-začátečník se zapojte do každé diskuse a obohaťte ji dlouhým a podnětným příspěvkem:

Smrtka-sama:
Mi se lííííbíííí ten new singl od Gackta…
Dear_Gackt:
Mi taky…
Smtka-sama:
…ale jakoze HOOOOOOOOOOOOOODNEEEEE…. XDD
Dear_Gackt:
jj mi taky….HOOOOOOOOOOOODNEEEE…..
Smrtka-sama:
CoOl je ten singl….
Dear_Gackt:
…ale jakoze HOOOOOOOOOOOOOODNEEEEE….XD
Smrtka-sama:
…Joooooooo…..
Dear_Gackt:
…skvelej…fakt se libi….hooodne….
Smrtka-sama:
…..jo, HOOOOOOOODNEEEE mocinqy….libi….
Dear_Gackt:
…jakoze ale hooooooooodneeeee…..


No.9
Jako diskutér-pokročilý júzr nebo - nedejGackt!- diskutér-těžkej king okamžitě o každém novém účastníkovi debaty předpokládejte, že o j-rocku nikdy neslyšel a že je vám záhadou, jak se na tohle fórum vůbec dostal.

Jestli si nováček drze dovolí projevit větší znalosti v oblasti j-rocku než má půlka fóra dohromady, chladně a elegantně s grácií krále/ královny přehoďte do éteru, jak jen milujete tyhle nováčky, co s narychlo upečeným profilem chodí rozdávat svá moudra tam, kde o ně nikdo nestojí.

Naopak, jeví-li se nováček jako potenciální idiot, jako GuRu fóra se jej laskavě ujmete a poveďte ho na jeho cestě k osvícení.


No.10
Nikdy nezapomínejte, že jste v první řadě fangirl/fanboy!
Slaví-li váš milovaný idol své narozeniny, hlasitě mu poblahopřejte! Nezapomeňte mu přát především hodně fanservisu a polibků od jeho kolegů z kapely.


No.11
Nikdy nezapomínejte, že jste v první řadě yaoi fangirl/fanboy!
Při jakékoliv možnosti se zmiňte o svých divokých yaoi fantasiích: diskutuje se na fóru třeba spodní prádlo? Je vaši povinností předestřít ostatním účastníkům vaši vizi Jak chtíčem zmítaný a Braníkem posilněný Die svléká svému milovanému bubeníkovi krásné rudé tanga, které jim podarovaly laskavé fangirls Basic. Nezapomeňte ostatní účastníky ujistit, že jste v noci s touhle představou nemohli usnout a že ještě teď máte těžký nosebleed.

NEBOJTE SE POŽÁDAT BESTIE, ABY PRO VÁS VYTVOŘILY MANUÁL SPRÁVNÉHO HÁZENÍ SPODNÍHO PRÁDLA K NOHÁM/ NA HLAVU VAŠEHO IDOLA!


No.12
Hlasitě a upřímně každého na fóru ubezpečujte o tom, že čtete JEN německé časáky a české kupujete jenom proto, že jsou tam plakáty! Když už se přiznáte k takovému poklesku, jako je koupě českého Popcornu/ Brava/ Top Děvky nebo jiného plátku, dlouho se omlouvejte a opakujte, že tento zločin nebyl míněn jako obhajoba českého tisku - když ale tomu plakátu s detailním záběrem na Aoiho rozkrok jste prostě neměli sílu odolat…

Rozšiřujte po fóru zasvěcené a zaručené informace, které jste našli v německém Bravíčku. Že neumíte ani štěka německy je absolutně nepodstatné: copak vás Bestie neučily, že každý správný fan překládá se Seznamem nebo Google translatorem?

O informacích z německého Bravíčka a Popcornu se zásadně nepochybuje!


No.12
Zdá se vám, že fórum, ve kterém se nacházíte poslední dobou nějak…mrzne? Oživte ho! Zeptejte se třeba, kolik písní od D'espairsRay mají lidé uložených na svém mp3 přehrávači.

I když z diskuse na téma D'espairsRay nic nebude, neb zvláštní shodou okolností máte všichni uložené ty stejné písně, začněte žhavou diskusi na téma mp3 a mp4 přehrávače: vzpomeňte značku, kapacitu, výdrž baterky, LED a podsvícení monitoru jako i jiné technické parametry. Hlasitě na svůj přehrávač spílejte.

Po několika hodinách vášnivé a živé diskuse se nadšeně radujte s ostatními účastníky, jak se vám fórum podařilo dokonale oživit a že příště zas…


*

...jo, příště zas, pravily Bestie a šly si raděj nalít něco procentní...na srdce.

Kanpai.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 kurokitsu kurokitsu | 6. července 2009 v 14:15 | Reagovat

Mile Bestie.
Jste skvele!
Tento clanek mi otevrel oci na to, proc mam na lide.cz tak nizkou navstevnost profilu a proc jsem ze vsech juzru ten nejmene oblibeny... juzr, vase rady si urcite vezmu k srdci a zacnu pracovat na naprave, arigato, bestie-san! *ujistuje se: je to tak spravne?*
A moc vas prosim o vytvoreni manualu  SPRÁVNÉHO HÁZENÍ SPODNÍHO PRÁDLA K NOHÁM/ NA HLAVU VAŠEHO IDOLA! vite, pri dalsim koncertu Dir en grey by se mi to mohlo vazne hodit...
Predem vam moc dekuji!

2 bestiar - Isobel bestiar - Isobel | 6. července 2009 v 14:24 | Reagovat

Milá kurokitsu,

of course,že Bestie VĚDÍ,jak jsou skvělé! A proto si Tě milostivě dovolí upozornit, že -san SE VE SPOJITOSTI S BESTIEMI NEPOUŽÍVÁ: Bestie akceptuji výhradně -sama nebo -sensei, jelikož jsou vaše patronky a laskavě vás vedou.

A Bestie jsou taky hodné dušičky a rády udělují rady a návody pro for a fandomu neznalé a zmatené fangirls Basic a Premium.

Na manuálu o správném zaobcházení se spodním prádlem počas koncertu se kouše a drápe,zajisté již v blízké době spatří světlo světa.Mocný a obávaný leader Dir en grey Kaoru-sama nás mailem informoval,že Diru brzy dodají svůj seznam oblíbených značek a barev spodního prádla,které si přejí dostat.

Tak buď připravena na nejhorší a stalkuj kolem bestIARe.

Tvé Bestie

3 Akira Akira | Web | 6. července 2009 v 15:11 | Reagovat

Ohoho, my chceme manuál správného házení spodního prádla! XD
Jak to tak čtu, asi bych měla přestat pochybovat o tom, co píše Popcorn a začít číst Top Děvku... A možná trochu zapracovat na mnou nenáviděné (A povinné) němčině...
Díky Bestie!

4 bestiar - Isobel bestiar - Isobel | 6. července 2009 v 15:23 | Reagovat

Milá Akira,

na manuálu se už pilně pracuje.Bestie mile překvapil zájem o něj:)

Ano,ano: Bravíčko,TopDěvka a Popcorn jsou ty nejpovolanější plátky,které se sice bestIARi nemohou vyrovnat,ale snaží se.

Na němčině Ti důrazně doporučujeme zapracovat a v budoucnu se před novou generací dží-rockerů,kterou tato země zajisté stvoří NECHLUBIT svým negativním vztahem k onomu jazyku.Jak jinak chceš dží-rockerům,který mají německý původ a těžce nabroušeno na dobytí žebríčků dží-hitparád předat svůj milostný dopis,kde jim vyjádříš svou lásku,obdiv a opět lásku?

Bestie Ti přejí mnoho zdaru!

5 Jo! Jo! | Web | 6. července 2009 v 15:33 | Reagovat

_ kitsu:
myslím že se "arigato" píše "arigatou", nejsem si tím jistá, ale psali to v Bravu, tak to určitě musí bý pravda.

PS: článek dokonale vystihuje aktuální diskuzní scénu... teď už je jen otázkou jestli Gacktu-žel, nebo Gacktu-dík ?

6 Kaarle Suuri Kaarle Suuri | 6. července 2009 v 17:57 | Reagovat

:D :D :D
Konečně budu oblíbená a lidi mě budou mít rádi. Děkuji vám, Bestie!

7 bestiar - Isobel bestiar - Isobel | 6. července 2009 v 18:11 | Reagovat

Milá Jo!,

Gackt praví,že vždycky,vždycky díkyGacktům!
____________________

Milá Kaarle Suuri,

pro malou učenlivou Bestijku udělají Bestie vše ^___^

8 Sia Sia | 6. července 2009 v 18:29 | Reagovat

Milé Bestie,
znovu a znovu mě bavíte svými články. XD Moje jediné štěstí je, že k fórům trpím jistou averzí, i když zjevně přicházím o spoustu potencionálních dží-rock fans přátel.
Při tomhle článku jsem se bavila opravdu dobře, hlavně u té části s profilem. Pak jsem ale z hecu otevřela na netu nové okno do kterého jsem si dala lide.cz, přesněji j-rock/j-pop fórum a prvního uživatele co jsem v diskuzi viděla...nevěřili byste, jak mě přešel smích. Uživatelka, kterou jsem měla v okně prohlížeče, měla profil, který dost odpovídal vašim radám. oO Bohužel datum registrace bylo před X-měsíci, takže chvilková naděje, že je to vaše čtenářka a ctí vaše rady, byly v tu chvíli v háji. Takže teďkom jen doufám, že váš manual na správné házeni spodního prádla přidáte co nejdřív, ať můžu zahnat ty otřesné tiky co teď mám.
Mám vás ráda Bestie.

9 bestiar - Isobel bestiar - Isobel | 6. července 2009 v 19:45 | Reagovat

Milá Sia,

jsme rády,že se sem vracíš a čteš si naše úchylárny - my samy se na jejich tvorbě taky skvěle bavíme.

Jedna z Bestií - Isobel - kdysi taky aktivně chodila na fóra a zapájela se do diskusí,brzy však zjistila,že anebo toho nechá,anebo si užene žaludeční vředy.Jak pravil Albert Einstein,ke kterému Bestie bezmezně vzhlížejí,jen vesmír a lidská hloupost jsou nekonečné,ačkoliv u toho prvního nikdo nemá jistotu.

Bestie se smějí a rýpou,jinak by musely ronit trpké slzy nad úrovní některých fór a lidí.To jest smutná pravda.

Na druhou stranu se všem osobám,které nám slouží jako předloha pro naše rady a vůbec všechen "bestiing" kolem cítíme kapku zavázány - bez nich by bestIAR nevznikl.Dovolila bych si citovat Jo! Shakespeareovou: díkyGacktům nebo GacktůmŽel - to je otázka!

Ujišťujeme Tě,že na tzv.Kalhotkovém manuálu se pilně pracuje.Věříme,že naše popularita pak na lidech.cz ještě víc stoupne ;)

My Tě máme ještě radši.

Tvé Bestie

10 Nexus Nexus | Web | 7. července 2009 v 20:40 | Reagovat

OMM (Oh my Mana) :D Vy ma chcete zabit smiechom naschval, alebo to je nahoda? :D
Uz tu trikrat bol foter nech sa nekosim tak nahlas :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama