Bestiálně skvělá letní škola psaní fanfiction, lekce čtvrtá.

7. července 2009 v 17:00 | bestIAR - Isobel, Agnieszka, Ro |  FANFICTION

Krátké opáčko z minulé lekce: jak jsme říkaly, autory - vizionáře dělíme do dvou kategorií: první kategorie zahrnuje autory na základě toho, jak daleko se ve sých dílach odváží zajít.

Druhá kategorie začleňuje charakterizuje autory podle toho, jaká témata se rozhodli zneužít ve svůj prospěch u činnosti zvané tvorba fiktivních povídek se skutečnýma lidmi aka fanfiction.
Vasilisa Přemoudrá

Jak už bylo řečeno v předchozí lekci, Vasilisa Přemoudrá nenávidí všechny koloušky - začátečníky a vůbec každého, kdo se alespoň pětkrát denně nemodlí u kotníků bohyně moudrosti Atény. Vasilisa Přemoudrá zná a miluje detaily - popsat noc jen jako dlouhou a černou jí způsobuje přímo fyzická muka. Celé dny tráví na internetu, kde za pomocí otravných otázek a internetového překladače překláda rozhovory a podrobnosti si pečlivě ukládá na mentální hard-disc.

Vasilisa Přemoudrá nedosáhne ukojení tím, že napíše, že Kyo překonal před pár lety tzv. Syndróm akustické traumy. Vasilisa si zavolá na pomoc kámošku - studentku prvního semestru medicíny na Karlovce II, a do detailů vám vylíčí všechny indikace a kontraindikace, jakožto i diagnózu a její popisové čislo v Mezinárodním indexu nemocí vydaným Ministeřstvím zdravotnictví ČR, článek 1, paragraf 4.2.2, odstavec 2a. Také nezapomene uvést rodinnou anamnézu až do třetí generace a přiloží i výsledky z biochemie a vzorky krevního séra.


Bloody Mary

Mají-li Múzy před GuRu posvátný strach, Bloody Mary se Múzy panicky bojí. Krvavá Máří má za sebou většinou buď prax na patologii a/nebo ARO a několikaletou solidní kariéru v oblasti oboru deathfic, murder, amputation nebo medical horror. Je to ostrá autorka, co se nebojí vystrčit drápky a zaťat, až krev (krom jiných tělních tekutin) stříká kolem proudy. Své postavy týrá s ohromující grácií a bravurou, přičemž jim ale nikdy nezapomene dopřát několikanásobní orgasmus nad otevřenou ránou svého - v tomhle bodu už většinou mrtvého - milence.

Krvavá Máří ví, že smrtí se skutečne nic nekončí - její postavy, které v předchozí povídce zemřely děsivě brutální smrtí v následujících povídkách ožijí znovu - většinou ješte víc hezčí a s nenasytnější touhou si předešlou násilní akcičku zopakovat.


Gloomy Sunday aneb Usmrkané počasí

Má neovladatelné nutkání nechávat své hrdiny trpět - na rozdíl od Krvavé Mary, které by se tajně chtěla přiblížit - týrá Usmrkané počasí své hrdiny 'pouze' psychicky. Její díla jsou většinou dlouhá-předlouhá, s mnoha nečekanými (ba i nelogickými) zvraty. Povídku kratší než 10 kapitol považuje za silně odfláknutou. Její hrdinové jsou postiženi téměř všemi možnými psychickými poruchami a to v těch nejneuvěřitelnějších kombinacích. Samozřejmostí je původ minimálně z rozpadlé rodiny, traumata z dětství apod. Velmi častá je také drogová minulost, alkoholismus, zkušenosti s prostitucí či sadistické sklony.

Ano, tato autorka si také s věrností předloze hlavu příliš neláme. Sama se pravděpodobně považuje za nekonečně nepochopenou, vlastní temný blog, kde ¾ náplně je věnováno tématu sebepoškozování, ten zbytek pak zabírají obrázky upírů a její vlastní povzdechy nad krutostí světa.

Je to zvláštní, ale samy jsme byly opakovaně svědky výskytu jakéhosi dalšího vývojového stupně Gloomy Sunday, nazývejme ji Sober Gloomy Sunday. Tato autorka se rozhodla svou vášeň pro skrytá zákoutí lidské duše zužitkovat a jala se skutečně studovat psychologii. Ve výsledku jsou její povídky nejenže ještě delší než dříve, ale také - musíme poblahopřát - jejich úroveň stoupla. SGS je neopomíná prošpikovávat poznámkami z vlastním skript a vám se kromě vlastního příběhu může například dostat i kompletní poučení o příčinách, projevech a léčbě maniodepresivity.


Bludný Holanďan

Tahle kategorie autorů je velice zvláštní: tvrdí sice, že píšou fanfiction a ješte mají tu odvahu zařadit se do nějakého fandomu, jejích povídky ale krom jmén konkrétních j-rockerů neobsahují ani špetku j-rocku. Ba co víc, samotní j-rockeři by se nespoznali, kdyby dílo Bludného Holanďana četli: nesedí čas, místo, výzor - o charakteru a povaze ani nemluvě.

Bludný Holanďan píše tzv. AU (another universe) a sám se tím chlubí. Na jeho překvapení se jeho povídky čtou velice poskromně a jediný komentář, který se mu dostane od čtenářů je slůvko "...zajímavé..."

Na otázku rýpavých čtenářů v zaplaveném fandomu (je obdivuhodné, že i přes očividnou nechuť číst povídky Bludného Holanďana se tenhle autor cítí povinen zamořovat nima celý fandom), PROČ se autor - Bludný Holanďan nesebere a nezačne psát originální povídku s originálními postavami místo snahy třeba členy D'espairsRay představovat jako nezaměstnané dělníky na Ostravsku, autor uraženě odpoví, že PAK by přece jeho díla NIKDO nečetl!


Sladká Vášeň

Sladkou Vášeň milují čtenářky v rozmezí 13 az 17 let, a to s jakoukoliv náplní a příchutí, jakou jim nabídne. Sladká Vášeň krmí Múzy pralinkama se sexualní náplní a nejčastěji touží po plyšovém medvídkovi s balíčkem bonbonků a kyticí růží jako vyjádření díky.

Sladká Vášeň píše povídky hodné čestného umístňení v Rudé knihovně vedle knížek typu edice LoveStory nebo veledíl Danielle Steel. Poznávacím znaměním Sladké Vášně je, že bez ohledu na věk nebo důstojnost nechává své j-rock postavy oslovovat se zásadně jménama jako "sluníčko, miláčku, broučku, sladkej andílku, poklade, květinko" a podobně. V povídkách neteče ani krev, ani jiné tělní tekutiny, zato tam hojně tečou slzy a měsíční spln je k vidění 28 dnů do měsíce.


Smyslná orchidej

Smyslná orchidej je nepřekonatelnou mistriní v přetahování - pozor, dámy a pánové: v tomhle kontextu je pod oným slovem myšleno přetáhnutí j-rockeře do jakékoliv povídky/ scénáře/ paringu, jaký jen lze vymyslet! Smyslná orchidej nezná slova "nemám chuť" nebo "dnes mě bolí hlava". Smyslná orchidej vyznává heslo "čím větší, tím lepší" (díl fanfiction, myslí se,) a je neskutečně promiskuitní: mentálně si šáhne na čakry všech j-rockerů, co byť jen trochu dýchají a prokazatelně jsou mužského pohlaví.

Povídky Smyslné orchideje doprovází zvlhnutí vzduchu v místnosti až na hranici kondenzace páry a orosení monitoru počítače. Na rozdíl od Krvavé Mery u Smyslné orchideje neteče krev ani zvratky - zato jiné tělní tekutiny ano.

Bestie však hluboce oceňují fakt, že Smyslná orchidej se nikdy nenechá strhnout horkými polibky vášní zmítáných j-rockerů, a na rozdíl od reálního života je donutí používat kondomy nebo si zajít na HIV testy, když se se svým partnerem hodlají přesunout z horizontální polohy do vertikální a nastěhovat se k sobě. Bestie by si přály, aby myšlenka kondomů byla tak rozšířena i ve fandomu zvaném život.


Neúprosná O-ren

Múzy se chovají podle toho, jakou má O-ren náladu: drží-li v ruce meč, ze kterého ještě kapká čerstvý inkoust, považují Múzy za moudřé vyhovět jí a udělat, co po nich žádá - i když u toho strašlivě skřípou zubama.

S O-ren nejsou žerty - na rozdíl od Krvavé Mery, která týrá a mučí své postavy, dělá O-ren to stejné se čtenáři a je podobně jako Bludný Holanďan bezesporu originální: čtete povídku, kde se nachomýtnul Gackt po 60-ce, s mírným bříškem a dlouhou bradou? Je vám tvrděno, že Pata má ve skutečnosti pět dětí a ty mu po tragické smrti manželky obětavě pomáhá vychovávat Yoshiki? Čtete, že Hizaki je ve své součásné kapele nejmladší, ještě mu není 15 a v podstatě se jedná o Yoshikiho adoptivní dceru?

Svědí vás prsty a chcete autořce naznačit, že žel překročila onu tenkú a posvátnou linii mezi dobrou a špatnou fanfiction?

RADÍME VÁM: NEDĚLEJTE TO! S O-ren nejsou žerty!

O-ren vám neúprosně tvrdě vysvětlí, že fanfiction vznikla na základě slova fikce (tři prsty pryč), a že ona jako autor má slobodnou vůli (další tři prsty pryč) a bude si psát, co chce! Pokud chce mít z Gackta starého dědečka, tak se s tím musíte smířit! (levá noha pryč). Pokud je v její fantazii Shinya hermafrodit a teda může otěhotnět, tak to tak bude! (pravá noha pryč). A pokud si myslíte, že Ayumi Hamasaki nemůže být potomkem dcery, kterou měl Ježíš s Máří Magdalenou, je to vaše věc! (a máte po hlavě).


...pamatujte: varovaly jsme vás.


Tak co, k jakému typu autora patříte vy, píšete-li fanfiction také?

V příští lekci vám zas Bestie ochotně představí typy čtenářek fanfiction povídek - a už teď vás můžou ujistit, že sa v nich najdete - i my měly tu čest.


A pak, usoudí-li Bestie, že jste již dost otrlí a připraveni na krutou realitu, ukážou vám několik skvostů z naší Bestiálně děsivé sbírky Bestiálně skvělých povídek.

(Ne)budete litovat...
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 kurokitsu kurokitsu | 7. července 2009 v 17:47 | Reagovat

*suse polkla* Muzu hovorit zrejme o stesti, ze jsem se prozatim s takovou O-ren nesetkala...

2 Akira Akira | Web | 7. července 2009 v 17:52 | Reagovat

Nezbývá mi, než se těšit a zahánět svůj obvyklý tik se sem každých pět minut vracet... ^^
Ale musím říct, že v sobě mám z každého něco - až na O-ren, přeci jen jsem se zatím aspoň trochu držela faktů... A proto už radši nepíšu XD (A když už, tak si to nechávám pro sebe a nebo pro úzký kruh přátel)

3 Sayumi Sayumi | Web | 7. července 2009 v 18:36 | Reagovat

Poslušne som všetko dočítala a musím oznámiť, že vás beštei milujem čím ďalej, tým viac - tak výstižné články na internete človek ľahko nenájde :D
Bohužiaľ, som trochu stratená, neviem ku ktorej skupine sa mám radiť ja, keďže každú chvíľu ma vystihuje iné :( Je ale možné, že sa časom ustálim a s týmto si hlavu lámať nebudem :D

4 bestiar - Isobel bestiar - Isobel | 7. července 2009 v 20:05 | Reagovat

Milá kurokitsu,

neklesej na duchu.KRITIZUJ.Však ona se,O-ren,pak projeví, hň hň hň.
_________________________

Milá Akira,

tenhle tik Bestie jen a jen podporují!
A taky zjistily,že se sice snaží držet jedné roviny,ale čas od času neodolají pokušení.
_________________________

Milá Sayumi,

my Tě taky milujeme :)

Nic si z toho nedělej,že zatím jen hledáš své místečko v Síni slavných autorů - i my experimentujeme.Záleží na tom,jak moc nás někdo rozzlobí anebo jak přítulné chceme být.

Máme Vás rády, děvčata!

Vaše Bestie

5 Nexus Nexus | Web | 7. července 2009 v 20:05 | Reagovat

Nexie sa priznava XD
NEXIE NEVIEEEEE! :D
Pokazde jak som si myslela ze som sa nasla v jednej kategorii, precitala som si o druhej a nasla som sa aj v tej, takze ja som cosi z kazdej :D
Asi zalezi od mojej nalady :D
Ale ne, ne, w8, z kazdej ne :-| Urcite nemam nic z O-ren, a z Bloody Mary iba trochu :D Nemam rada pisanie poviedok o volne viditelnych a volne visiacich (!) vnutornostiach a podobne XD
Nexie staci vana plna krvi a par vyhrazok o vypichavani oci popripade nevelmi popisne rozsekavanie ludi :D

Ale na tych vasich popiskach sa Nexie hodne zasmala, bravo :D Nexie rada tento styl humoru XD (a rada o sebe hovori v tretej osobe, ale to uz ste asi poznali :D)

6 Shichi-chama しち-ちゃま Shichi-chama しち-ちゃま | E-mail | Web | 7. července 2009 v 20:09 | Reagovat

Chtěla bych přečíst aspoň jednu ff od každého druhu autora xD

7 bestiar - Isobel bestiar - Isobel | 7. července 2009 v 20:11 | Reagovat

Milá Nexie,

Bestie o sobě taky rády mluví v třetí osobě - a občas dokonce i v množném čísle :)

Musíme uznat,že volně visícíma vnitřnostma jsi zaujala naši pozornost.

A Bestie jsou taky toho názoru,že větší psychologický efekt má lidi vyděsit a vyhrožovat jim než je nudně odprásknout.

Mnoho zdaru při psaní a vyhrůžkách!

Tvé Bestie

8 bestiar - Isobel bestiar - Isobel | 7. července 2009 v 20:12 | Reagovat

Milá Shichi-chama,

bude,óóóóoó bude ukázka ke každému z autorů a žánrů, těš se a třes se....

To bychom si nikdy nenechaly ujít,věř nám.

Tvé Bestie

9 Nexus Nexus | Web | 7. července 2009 v 21:26 | Reagovat

Nya, Nexie sa tesi :D Aj mna to hodne zaujima XD
Tuzim sa znova tak dobre zasmat :D

10 Kaarle Suuri Kaarle Suuri | 7. července 2009 v 21:30 | Reagovat

Konečně vím, jak některé typy autorů ff pojmenovat. Občas jsem musela vzdát kdejaké napsání komentáře, protože jsem nedokázala vymyslet dosti vhodný výraz. Díky vám, mám jasno.

11 meroe meroe | 7. července 2009 v 21:31 | Reagovat

uz teraz sa tesim na ochutnavku roznych zanrov ff :) som si 100% ista ze to bude velkolepe citanie xD

12 Veve Veve | 7. července 2009 v 23:21 | Reagovat

kurokitsu: to buď ráda, já jich viděla více, než dost. Jak už jsem několikrát zmiňovala, mám pouze zkušenosti ze světa HP, ale ono i tak člověk otřese, když čte, jak Voldemort unesl Harryho, následně se do něj zamiloval a pak spolu počali trojčata.

Naštěstí se ke mně takové povídky dostávají už pouze formou glosů, takže mám nějakou šanci ty otřesy přežít.

A vůbec, mpreg je taková hodně "veselá" záležitost. U toho Harryho bych to možná i zkousla. Sice se zavřenýma očima, zaťatýma pěstma a hystericky vřískajícím citem pro původní kánon, ale zkousla. Přece jen, některé lekvary jsou mocné a jejich následky tak nějak katastrofální, že. A věřte nevěřte, i dobrý mpreg se dá najít (ať žije Muž v Dracově posteli!) Ale nechtějte mi tvrdit, že některé autorky nechají otěhotnět skutečně a prokazatelně existujícího muže! To je... to je... zabít! Soudnost jim neříká nic?

A Bohu díky, že Bloody Mary jsem zatím ještě nikdy nepotkala. Už tak mívám tiky z Orchidejí a Vášní. Mary by mě dorazila už úplně.

Musím vám také složit poklonu - takhle trefné rozdělení autorek jsem ještě neviděla:o) A už se moc těším na rozdělní čtenářek. Jsem zvědavá, kde se najdu. Asi v kategorii "Věčný šťoural" Xd Mimochodem, s velkým potěšením sleduji, že do svých článků nenápadně vpravujte slovenská slovíčka:o) Jen tak dál!:o)
A to ani nemluvím o tom, jak se mé srdce teletí radostí při představě vašich povídek!

13 bestiar - Isobel bestiar - Isobel | 7. července 2009 v 23:30 | Reagovat

Milá Veve,

za nenápadnou a žel gramaticky žalostně pokulhávající slovenštinu je odpovědna Isobel,která nikdy neměla dost příležitostí a času se tenhle jazyk pořádně naučit...ostatně,Gackt jí je svědkem,že i s češtinou bojuje bestiálně šíleně.

Krvavých Máří je právě ve fandomu j-rocku žalostně mnoho a denno-denně přibývají,ačkoliv Bestie dělají,co mohou a koušou bestiálně.

Bestie shodou okolností včera u kafíčka řešily otázku,proč by měl být fandom Harryho Pottera tak výjimečný,že se mu odpustí i M-Preg.Chápeme Tvou poznámku,že lektvary a chemie mají jistě strašidelné účinky,jelikož se však Bestie vášnivě rády věnují i novinkám na poli medicíny,pořád nemohou překousnout to slůvko MALE u slova pregnancy.

Osobně si myslíme,že nejhorší je O-ren a pak Bludný Holanďan: příliš mnoho fantasie je žel někdy žalostně na škodu.

Neboj,v kategorii čtenářek se jistě najdeš - psaly jsme jí,koneckonců,i podle sebe :))

Tvoje Beštie ;)

14 Veve Veve | 8. července 2009 v 0:46 | Reagovat

Jestli je ona slovenština gramaticky správně, vůbec netuším, zato jsem moc ráda, že je sem občas propašována:o) Slovenštinu mám velmi ráda a kupříkladu ji považuji za daleko více "sexy" jazyk než třeba takovou francouzštinu:o)

Tak v tomto vám drahé Bestie přeji hodně úspěchu, protože si myslím, že Krvavých Máří tady nemusí být zase tak moc.

A s tím mpregem vás naprosto chápu. Však jak jsem říkala, já se tomuto snažím při čtení vyhnout co nejvíce. Ale jak už jsem říkala, například Muž v Dracově posteli je naprosto úžasná povídka, ve které vystupuje těhotný Harry. Ovšem je pravda, že je to komedie a nejvíce prostoru tam zabere chudák Lucius, který je neskutečně mučen nepřízní osudu. Navíc je to moc krásně napsáno. Takže toto ano. Jak Voldy unesl Harry, zamiloval se do něj a měli spolu trojčata... tak toto už opravdu ne. Mpreg prostě není můj šálek čaje:o) (a neznám moc lidí, kteří by ho měli rádi). Navíc, jak pravil Severus Snape v Severčině povídce: „Zbláznil jste se, Pottere, nebo vás někdo připravil o váš už tak dost miniaturní mozek? Vy přece nemůžete mít děti….jste….jste vůl, ne kráva!“

A AU jsou velmi ošidné záležitosti. Tam opravdu záleží na tom, jak zkušený ten autor je, co za téma si vybere a jak ho uchopí. Ale zrovna včera jsem na sosácích četla jednu úžasnou AU povídku:o)

A tedy, doufám, že si pospíšíte (ne, že bych vás chtěla honit, to vůbec! Bych si nikdy nedovolila), protože já už se těch kategorií tedy neumím dočkat xD

15 bestiar - Isobel bestiar - Isobel | 8. července 2009 v 1:29 | Reagovat

Milá Veve,

u věty "...Zbláznil jste se, Pottere, nebo vás někdo připravil o váš už tak dost miniaturní mozek? Vy přece nemůžete mít děti….jste….jste vůl, ne kráva!..."

Bestie padly z bidýlka řehotem a hluboce se uklonily autorovi té brilantní hlášky. Ona věta má vše,co mají Bestie rády: logiku a citlivý přístup :)

Zjistily jsme,že tohle je jeden z přístupů,jak Krvavé Máří zahnat do věčných lovišť - jít na ně logicky a citlivě.A nechť u toho krev stříká proudy.

Na názorních příkladech pro každou kategorii se již pilně dělá a překládá.

Tvé pořád se chechtající Bestie

PS:U Bestií definitivně vede slovenské slovo "papuľka" aka tlamička a "pazúrik" aneb "pařátek" ;))

16 Veve Veve | 8. července 2009 v 23:12 | Reagovat

Drahé Bestie, snad jste v pořádku a nic se vám při tom pádu nestalo! To bych si vživotě neodpustila!
A tedy, pokud vás to zajímá, tak povídku můžete najít zde: http://timeeater.sosaci.net/viewstory.php?sid=69&chapter=1 A musím řícit, že autorka Severka plamenná mám samé takové úžasné povídky:o)

A tedy, přeji vám hodně štěstí. Protože kdoví, jestli u Máří s logikou uspějete:o)

PS: já mám velmi ráda slova "štvorlístek" a "lienka":o) A pak tedy spoustu dalších xD

17 bestiar - Isobel, Agnieszka, Ro bestiar - Isobel, Agnieszka, Ro | 8. července 2009 v 23:39 | Reagovat

Milá Veve,

Vrakobor se včera slavnostně přidal k oficialnému oblíbenému čtivu Bestií a drze jsme si jej přidaly do odkazů.

Jedna z Bestií včera udělala zásadní chybu,že vlezla do sekce "Ohnivé péro", aby si přečetla hodnotní četbu před spaním.

Musíme skonstatovat, že pak měla hodně závažné problémy usnout a budila dvě spolu-Bestie ze sna nekontrolovanými výbuchy řehotu.

Poučná to četba,kterou budeme jistě doporučovat dál.

Zdar čučoriedkam,vraním guľôčkam a čarodejným prútikom.

Tvé pořád se chechtající Bestie

18 Veve Veve | 9. července 2009 v 0:19 | Reagovat

Vy jste objevily Ohnivé pero až teď?! Tedy, milé Bestie, těžko se mi to říká, ale já si doteď myslela, že jste naprosto dokonalé a bezchybné! A ono tohle! Každopádně jsem velmi potěšena tím, že se vám Ohnivé péro líbilo. Já sama jsem z něj nadšená. Jen mě mrzí, že se s nad nikdy nedočkám toho epilogu xD (a že na něj čekám už pěkně dlouho!)
Tak jen doufám, že budete vesele pokračovat ve čtení, protože Vrakobor opravdu stojí za to:o)

19 bestiar - Isobel, Agnieszka, Ro bestiar - Isobel, Agnieszka, Ro | 9. července 2009 v 11:59 | Reagovat

Milá Veve,

tak tak,Isobel se žel dopustila toho poklesku nehodného odpuštění,že česko/slovenskou tvorbu v oblasti fikce Harryho Pottera objevuje teprv teď a hanebně dlouho lovila v mezinárodních vodách.

Trestem jí za to byla poměrně bezsenná a nekonečná noc,kdy ji týraly hodně barvité představy na téma "Brumbálovy prašivý koule" a "Nech mně,Batmane!"

Nechť je tento trest pro Isobel poučením do budoucna!

Tvé Bestie

20 bestiar - Agnieszka bestiar - Agnieszka | 9. července 2009 v 20:11 | Reagovat

Milá Veve,
Ágnes se teď dopustí malinké zrady na spolukolegyních (ano bude trpět, počítá s tím), ona se ve vodách českého HP fandomu a fanfiction již nějakou dobu pohybuje - na Vrakobor nikdy nedala dopustit, stejně jako na samotnou Vraní oko a samozřejmě Severku *zasněně* Ágnes také včera měla tu možnost absolvovat na FF Chotěboř přednášku Tess o Mary Sue. Nezbývá než prohlásit, že smíchy padala ze židle (naštěstí nebyla sama).

Tvá velmi inspirovaná Bestie

21 Veve Veve | 9. července 2009 v 20:26 | Reagovat

Ágnes! Jak já závidím!!! Jak já litovala toho, že jsem na FF nejela a ty přednášky neviděla! Prosím, prosím, řekni že tam byla nějaká osoba s kamerou a celé to natáčela?! Jinak to totiž nepřežiju T.T Pašeráka už tak miluju za jeho úžasné glosy a on teď měl navíc i přednášku o Mary Sue. Já tu přednášku prostě chci vidět T.T

22 bestiar - Ro bestiar - Ro | 9. července 2009 v 21:06 | Reagovat

Mila Veve,
Bestie Ro se take doznava k tomu, ze stejne tak jako Bestie Isobel, ve vodach HP fanfiction se pohybovala a pohybuje se i nyni - ovsem, prevazne v jinojazycnem fandomu, z cz HP znala prevazne stranku Tani Orlovske a HrichySeveruseSnapea (tu objevila jiz pred peti lety pres Profesora Lektvaru, neb v nem ma velke zalibeni) a nyni i naprosto uzasny Vrakobor :)
...takze se vsemi peti (neb v druhem paratku drzim zmitajici se obet) pripojuji k podpisu Agnieszky,
take
Tva velmi inspirovana Bestie

23 Veve Veve | 9. července 2009 v 21:09 | Reagovat

Tys četla Táňu? No, té já se tedy dost vyhýbala. Asi jsem byla příliš ovlivněna Mozkomorkami a jejich glosami (http://zapovezenykabinet.sweb.cz/), ale něco jsem od Táni určitě četla. Už si to tedy moc nepamatuji, je to celkem dávno, ale mám dojem, že mi Táňa zase tak moc nesedla.

24 bestiar - Agnieszka bestiar - Agnieszka | 10. července 2009 v 0:28 | Reagovat

Milá Veve,
bohužel. Ágnes zahlédla, jak někdo sem tam točil, ale jen minimálně (každý měl totiž problém nespadnout smíchy pod židli). Jedině snad zkusit pokorně kontaktovat autorku...
Hodně štěstí, sama Bestie by kopii přednášky (hlavně úryvků z povídek) velmi ráda vlastnila.

25 Veve Veve | 10. července 2009 v 1:00 | Reagovat

Ony byly i úryvky z povídek?! Néééé! *hysterický záchvat* Já přišla o ty největší perly! Jdu umřít, můj život již nemá smysl!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama