Neodmyslitelná součást j-rocku nebo-li horké fantasie na papíru

27. června 2009 v 15:10 | bestIAR - Isobel |  FANFICTION
Fanfiction
patří k j-rocku stejně jako ono slavné "sex, sushi a rock'n'roll". Fanfiction čte každý fanoušek j-rocku. A kdo tvrdí, že ji nečte, pak ji nejspíš sám píše.

Výhodou jakékoliv fanfiction - a vůbec se to netýká jen fandomu j-rock - je, že opravdu nemusíte mít talent na psaní. Většinou stačí, když do anatomicky přesných detailů vykreslíte, jak si podle vás j-rockeři krátí své dny - a tím nemáme na mysli nudný nácvik ve studiu. Pokud se ovšem v tom studiu dva j-rockeři neoctnou sami (neodpovědný kolega je tam náhodou zamkne) a nezatouží blíže poznat rozsah hlasového fondu svého kolegy - a to na vlastní pěst (doslovně).

Pokud ale cítíte, že se ve vás krom yaoi vzrušení zdvíhá i něco jiného (jako třeba talent), best-iar je to nejodpovědnější místo, kam si jít pro radu.

Dámy a pánové, naše Letní Bestiální škola psaní fanfiction vám laskavě otevírá své brány...LEKCE PRVNÍ


1. Rozšiřujte své literární obzory: proč psát jenom povídky? Nobelovy ceny za literaturu získávají především dramatikové. Napište drama - třeba jako libovolnou variaci na lidovou pohádku. Dejte si záležet na tom, jakou roli konkrétnímu j-rockerovi přisoudíte. Musí především vystihovat jeho charakter:

J-rock ve stylu "Popelka, americká verze"

Popelka: Toshiya
Princ: Kaoru
Zlá sestra I: Shinya
Zlá sestra II: Die
Macecha: Yoshiki
Královna: Mana
Víla kmotřička: Kyo


2. Nespokojte se s málem - máte přece navíc! Jen dva j-rockeři v eroticky laděné povídce, když jich můžete mít víc? Nebraňte se 3 až X pairingům - víte, co se říká: kamarád - taky rád. A co jsou kolegové z kapely? Správně: další ruka navíc, která ochotně…tleská. Krom jiného.


3. Když píšete fanfiction, jistě chcete, aby si ji lidi přečetli. Tohle lze dosáhnout správným marketingovým tahem: udělejte si reklamu! Naznačte chtíčem zmítanému čtenáři, co hezké ho u vaši fanfiction očekává. Bestiím se líbily především tyhle reklamy, které autoři uváděli u svých povídek:

"…povídka se vám jistě nebude líbit - radši ji nečtěte…"

"…tahle povídka měla být pokusem o vtip - no nějak mi to nevyšlo…"

"…já opravdu neumím psát, tohle je trapný - nečtěte…"


best-iar vysoce oceňuje rafinovanost zmiňovaných frází: všichni víme, že nejlepší způsob, jak někoho k něčemu donutit je - ano, ano: odepřít mu onu činnost.


...a to my děláme rádi. Posíláme vás pryč, aby jste přišli opět. Pro víc.


A vy přijdete rádi, že ano?


Bestie to vědí.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 LinaKei LinaKei | Web | 28. června 2009 v 14:02 | Reagovat

Začínam mat vás Bestie nejak rada xD konečne niekto kto nedrží hubu xDD

2 bestiar - Isobel bestiar - Isobel | 28. června 2009 v 14:30 | Reagovat

[1]: Bestie te maji taky rady. Bestie jsou vcelku libezne a laskave...bestie.A veri, ze obcas musis kricet, aby te bylo slyset.

Kric.A prijed zas.

3 Veve Veve | 28. června 2009 v 21:33 | Reagovat

Myslím, že s vaši letní školu zamiluji. Sice jsem nikdy nečetla žádnou j-rockovou fanfiction, zato mám velké zkušenosti s povídkami s HP tématikou. A věřte mi, že tam se také často objeví spisovatelky, které s velkou oblibou popisují milostné vztahy kdejaké postavy. Jen škoda, že přitom tak nějak zapomenou na nějaký ten originální nápad, pořádný děj a gramatiku.
Mimochodem, líbí se mi tu. A ještě dale
ko víc se mi líbí váš styl psaní a přístup k tomu, o čem píšete. Myslím, že se stanu vaší pravidelnou návštěvnicí:o)

4 bestiar - Isobel bestiar - Isobel | 28. června 2009 v 23:18 | Reagovat

[3]: Milá Veve,

věř nám,že ačkoliv si jistě přečetla kopu zrůdností, svět fanfition Tě pořád má čím překvapit.Od toho jsme tady my, aby jsme Ti ulehčily práci a hledání - děláme to ochotně,protože rády čteme dobré psaní.

Ujišťujeme Tě,že naši letní školu si zamiluješ - my ji milujeme taky.Ještě víc milujeme autory,kteří nás svým psaním inspirují.

Jsme rády,že se Ti tady líbí.Nám taky.

Bestie Tě mají rády.

5 Pet Pet | 29. června 2009 v 13:29 | Reagovat

Nejvíce mě dorazilo: "Víla kmotřička: Kyo" XDDD a jinak bod 3. ač smutný tak pravdivý XDDDD

6 Veve Veve | 29. června 2009 v 23:44 | Reagovat

Milé bestie,
věřte mi, že vám věřím:o) Jsem již pravidelnou návštěvnicí několika blogů, kde se autorky pilně věnují glosování takovýchto veledíl a i přes takovéto pravidelné zásobování těmi největšími perlami, se mnohdy nestačím ani divit, co všechno jsou autorky schopny vyplodit. Takže pevně věřím, že vy mne svými objevy dozajista překvapíte. A také odrovnáte. Každopádně velmi oceňuji, že jste tak milé a ochotné. Je velmi šlechetné, že chcete nám neznalým rozšířit obzory o pravé poklady j-rockové fanfikce. Jen doufám, že to ve zdraví přežijeme. A vy také.

7 Kaarle Suuri Kaarle Suuri | 1. července 2009 v 18:48 | Reagovat

Skvělý nápad. Příště se poučím a napíši nějaké to drama. Jistě sklidím obdiv :D :D

8 bestiar - Isobel bestiar - Isobel | 1. července 2009 v 19:05 | Reagovat

Milá Kaarle Suuri,

Bestie - Ďáblice pokušitelky zapištěly nadšením,že se opět dočkají skvělé fanfiction: piš piš piš!

Odpověď na Tvou otázku je zároveň i naším heslem: čím víc,tím líp! Neboj se zkombinovat co nejvíc našich rad,fantasii se meze nekladou.

A nezapomeň se svým dílkem podělit.Držíme palce u tvůrčí činnosti.

Bestie Tě mají rády!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama