Jak si užít (a přežít) koncert Dir en grey

27. června 2009 v 15:08 | bestIAR - Agniezska |  PORADNA

(Bestie svorně prohlašují, že ony si ho užily nehorázně.)


1. Zbožňujte svůj lístek. Obstarejte mu vlastní oltáříček a přinášejte nejlépe květinové oběti.

2. Měsíc dopředu mějte pečlivě rozmyšlené oblečení, účes, make-up. Proveďte zkoušku nanečisto, nejlépe více zkoušek.

3. Počítejte, kolik dní zbývá do velkého dne: pakliže jen týden, začněte šílet - den před koncertem budete zaručeně vyčerpáni a v klidu.

4. Je bezpodmínečně nutné se na místo dostavit s tříhodinovým předstihem a být mezi prvními, koho vpustí dovnitř. Vaším cílem je samozřejmě první řada.

5. Buďte trpěliví. Podělte se o své pocity se spolustojícími. Seznamujte se, chvalte, kritizujte, upravujte účesy, ale nikdy, NIKDY neopouštějte své vyvolené stanoviště.

6. Jsou zde tři možnosti: a.) buď jste byli chytří a máte s sebou v baťohu dostatečnou zásobu tekutin, b.) nebo je vám slovo dehydratace neznámé, c.) anebo spoléháte na zásobování přímo z pódia (právě vy jste ti nejchytřejší, jak se ukáže později - Kyo vám dodá dostatečné množství vody a Die, pokud budete dost trpěliví, se dokonce podělí o pivo. Co chtít víc?).

7. Jakmile se objeví byť jen náznak, že by koncert mohl začít, začněte vřískat a skandovat "direngreeeej", co vám hlasivky stačí.

8. Zajistěte si, že za vámi stojí nějaký kamarád - to kdyby vás pohled na polonahého Kya tak omráčil. Je fajn probudit se ve známém/na známém.

9. Snažte se udržovat oční kontakt s nejblíže stojícím hráčem, bude vám připadat, že veškerá jeho gesta směřují k vám.

10. Snažte se udržovat oční kontakt s klínem nejblíže stojícího hráče. Pozorně sledujte jeho poklopec, máte-li to štěstí, že zrovna nestojíte u Die, který vám svou kytarou brání v rozletu. Jakmile se přesvědčíte, že dotyčný hráč je skutecne muž, protože vám to naznačuje jeho anatomie, je vaší povinností to hlasitě oznámit všem okolostojícím jako i dotyčnému hráči osobně - čeština jako sdělovací jazyk postačí.

11. Omlouváme se, že toto doporučení přichází v polovině koncertu: volte svou polohu v první řadě podle svého oblíbeného člena. Myslíme si však, že tato rada je vcelku zbytečná, neboť každý VÍ, že Kaoru stojí vždycky (z vašeho pohledu) nalevo, vedle něj Toshiya, Kyo uprostřed a pravou stranu hájí Die. U Shina stejně nemáte šanci, tak se nesnažte. EDIT Po dlouhé diskuzi (slovní až téměř fyzické výměně názorů) jsme došly ke shodě, že se můžete zkusit snažit, a v tom případě je nejvhodnější střed, protože i bubeník se chodí loučit.

12. Pokud příliš pozdě zjistíte, že stojíte na špatném konci, zvažte, nakolik je váš idol ten nejidolovatější a zkuste si prorvat cestu na kýžené stanoviště. Hodně štěstí. Použití kusů oblečení (náramky), účesu (věděli jste, proč si koupit extra tužidlo) a dokonce i rukou (!) povoleno.

13. Co k samotnému koncertu? Prožívejte každou sekundu (naprosto vážně bez ironie)…Jsou to ty nejlepší okamžiky ve vašem životě. Ruce stále nad hlavou, případně vystrčené kupředu, existuje reálná možnost srážky a sáhnutí na část těla vašeho vyvoleného. O jakou část se bude jednat je čistě na délce vašich rukou a slušné výchově.

14. Rvěte se o každý předmět, který přiletí z pódia. Váš oltáříček je doma opuštěný a každé trsátko, flaška s pitím, ručník či paličky mu přijdou vhod. Jedinou výjimku představují zvratky, krev, sliny a jiné případné tělní tekutiny, kterými vás může podle nálady obdařit vokalista.

15. Vyčkejte po koncertě před klubem. Jasně - i oni musí někudy do tourbusu. Trpělivost se vyplatí a Die si s vámi fakt připije.

16. Až dorazíte domů, nezkoušejte jít spát, stejně se vám to nepovede.

17. Podělte se o své zážitky. Hodláme mít největší sbírku fotek a videí, přispějete na dobrou věc!
 

9 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Sayuri Emi Sayuri Emi | Web | 16. července 2011 v 18:34 | Reagovat

Fakt mě mrzí, že jsem u toho busu nepočkala!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama