Bestiálně skvělá letní škola psaní fanfiction, lekce druhá

30. června 2009 v 13:37 | bestIAR - Agnieszka, Isobel, Ro |  FANFICTION

Dámy a pánové!

Bestie byly nadšeny, když zjistily, kolik potenciálních autorů fanfiction si přichází číst jejich rady.
Děkujeme taky za vaše projevy podpory a slová vděku, kterými nás zahrňujete.Moc si toho vážíme.

Proto vám teď přinášíme druhou lekci zaručených rad, jak psát fanfiction tak, aby na vás čtenáři nikdy nezapoměli.LEKCE DRUHÁ


4. I přesto, že vaši povídku sami označíte jako lehký až středně těžký podprůměr, nezapomeňte čtenáře požádat o komentáře. Pokud je nějaký čtenář tak drzý a nevychovaný, že vám potvrdí lehký až středně těžký podprůměr vaši povídky, nezapomeňte mu ve vášnivé odpovědi sdělit, co si o jeho hrubosti myslíte - na komentářích vám stejně nezáleží, protože VÁM se VAŠE dílka LÍBÍ!!!!


5. Detaily. Nezapomínejte na detaily, aby vykreslili situaci co nejlíp a přispěli k navození té správné atmosféry:


"…Aoi rozséval po rozpálené kůži Rukiho horké polibky, které vyvolávaly u jeho milence tlumené stony. Na Aoiho čele se třpytily kapičky potu, jeho vlasy byly vlhké a voněly po sakurách, a když Rukiho štíhlá ruka vklouzla pod trenýrky s Medvídkem Pú, Aoi vášnivě zasténal…"


6. Život není peříčko. Ani j-rockeři neprožívají jen orgasmy a záchvaty nespoutané vášně. Proto ukažte ve svých povídkách pozitivní přístup k životu a realitě:


"…Die miluje Toshiyu, ten ale miluje Kaoru. Die propadne drogám a aby si na ně vydělal, prodává se jako luxusní prostitutka členům jakuzy. Kyo miluje Shinyu, ten však miluje Die. Kyo se začne řezat v soukromí svého hotelového pokoje, aby v bolesti a krvi našel ztracený smysl života. Shinya miluje Die a ví, že Die nikdy nebude jeho, tak propadne alkoholu a začne si romantický vztah s Kyem, aby donutil Die žárlit. Kaoru neví, že ho Toshiya miluje a myslí si, že Toshiya miluje Kya. Kaoru přestává žalem jíst a je z něj už jen stín bývalého leadera, co zneklidňuje ostatní členy kapely. Mezi Kaoru a Kyem navyše dochází k napětí, které vyvrcholí hrozbou Toshiya, že z kapely odejde…"


7. Jelikož jako správní j-rock fans ten j-rock už nějaký ten pátek posloucháte, naučili jste se více-méně obstojně japonsky. Proto se nebojte krom rodného jazyka využít i tu bohatou slovní zásobu, kterou díky usilovnému studiu japonštiny oplýváte:


"Daijobou?" zeptal se Yoshiki a nespouštěl z hideho oči.

(…)

"Aishitemasu, Yoshiki," zašeptal chraplavě hide nad spícím mužem. "Aishitemasu."

(...)

"Moshi-moshi?"

"Eto - Shinya des," řekl nesměle Shinya.


8. Ve fanfiction je opravdu možné všechno: protože fanfiction čtou především fans té nebo oné kapely, jistě je potěší, když v povídce jako hlavní "star" večera najdou krom svých j-rock miláčků i…VÁS.


"…Nemohla jsem tomu uvěřit! Naše třída vyhrála v nějakým pitomým časopisu pro ženy soutěž o výlet do Londýna! A náhodou v době, kdy tam měl mít svůj první evropský promo koncert Gackt! Byla jsem štěstím celá bez sebe!

"Tohle je víc než náhoda, Lucko," říkala mi má nej kámoška Barča. "Tohle je osud! Chápeš? Ty se s ním musíš v tom Londýně sejít!"

(…)

Byla jsem zoufalá a chtělo se mi brečet - mé nové balerínky z Humanicu mi dělaly ošklivé puchýře a já pořád nemohla najít cestu. Ztracena v Londýně, říkala jsem si zoufale a vtom se to stalo: nebe přeťal blesk a ozvalo se zuřivé hřmění. Vykřikla jsem a noha se mi bolestivě zvrtla. Padla jsem na tvrdý asfalt a z nebe se spustily první kapky bouře.

"Jsem ztracena," problesklo mi myslí. Teď už jsem své slzy nedokázala udržet.

A pak -

"Můžu vám pomoct?" ozval se nade mnou sametový hlas perfektní angličtinou s jen malinko cizím přízvukem. Zvedla jsem oči a setkala se s neuvěřitelně modrým pohledem, který jsem až dosud mohla vidět jen na plakátu…


9.
Nikdy neříkej nikdy, pravil James Bond a dokázal tím premisi, že nic není nemožné:


"…v daleké galaxii na planetě Supernova nacházejí se dvě království, která spolu válčí už 600 let. Planetě hrozí zkáza - a přece: ve viru bojů a smrti, mladičká a překrásná princezna Shinya z království Zarromorre se zamiluje do odvážného prince Die ze znepřáteleného rodu Monthessenů…"


10.
Láska, ach láska! Lásku ani smrt nerozdělí! A čas nemilosrdně otevírá rany:

"…Bože, Hide! Deset let…Deset let mých slz, deset let bolesti a vlhkého polštáře. Nepřejde minuta, abych si na tebe nevzpomněl.

Usínám - a mé oči pláčou.

Sním - a mé srdce krvácí.

Probouzím se do nového dne, do dalšího prázdného dne trpké bolesti a mlhavých vzpomínek - a má duše krvácí žalem.

To vše - deset let, Hide.

Kolik,ach kolik let ještě budu muset takhle živořit?"
Doufáme, že i tyto rady vám budou užitečné a že vám opět ukázaly, jaké neskutečné možnosti má v rukou autor povídek. Nezapomeňte sledovat náš blog i nadále! Přiště si totiž řekneme něco blíž na téma "Autoři fanfiction zvenčí a zevnitř".

Svlékneme je pro vás až na nahou duši - a už teď vás můžeme ujistit, že se vám to bude bestiálně líbit.


Vaše Bestie
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Sevia Sevia | 30. června 2009 v 13:57 | Reagovat

Nejvíc mě rozsekl Gackt a téměř perfektní angličtina jen s malinko cizím přízvukem XD Ale to nic, soukromý vtip.

Jinak jsem ve velkém pokušení stvořit svou první j-rock fanfiction. Bojte se!

2 kurokitsu kurokitsu | 30. června 2009 v 14:03 | Reagovat

Sevia,
tak na to si pociham XDD

3 bestiar - Isobel bestiar - Isobel | 30. června 2009 v 14:04 | Reagovat

Milá Sevia,

Bestie Ti u tvorby fanfiction podle našeho manuálu přejí hodně úspechů a troufají si vyjádřit přání, aby ses pak o svůj výtvor podělila.

Bestie si taky dovolí upozornit Tě,že to,že Bůh není tělesně přítomen neznamená,že neslyší - Gackt zná naše myšlenky a přání.Proto na téma perfektní angličtina opatrně.

Bestie Tě mají rády.

4 Akira Akira | Web | 30. června 2009 v 14:58 | Reagovat

Taky mě chytá jisté pokušení stvořit - v mém případě - něco šíleného... *Kope pod stůl asi tři rozepsané FF*
Představa Kya sedícího v rohu koupelny s žiletkou v ruce je více než inspirující >XDDDDDD

5 kurokitsu kurokitsu | 30. června 2009 v 15:04 | Reagovat

*postestkla si* Chudacek Kyo...
Ja zas mam chut s nim "stvorit" nejakou pohadku - treba Medvidka Pu!
Moudry Kralik by mohl byt Kao, oslik Iacek - Shinya, Prasatko - Die, Tygrik - Toshiya a sam medvidek - Kyo...

6 Veve Veve | 30. června 2009 v 17:35 | Reagovat

Geniální rady! Myslím, že nyní už zbývá pouze dodat, že kromě velmi podrobně popsaných erotických scén není ve fanfiktion potřeba žádného dalšího děje. Protože kdo si nevystačí s několika stranami žhavého sexu a detailní anatomie?
A poníženě si dovolím podotknout, že v případě množících se nespokojených komentářů mohou autorky sáhnout až k jejich mazání. Myslím, že toto je velmi oblíbená činnost některých autorek.

7 Anitha Anitha | Web | 30. června 2009 v 18:09 | Reagovat

perfektní rady...xD rozhodně mě inspirovaly... ale radši žádnou ff psát nebudu, neboť na takto dobrou úroveň bohužel nemám :D...
mimochodem text u šestky je fakt výživnej..xD (chudák Shinya alkoholik xD)

8 bestiar - Isobel bestiar - Isobel | 30. června 2009 v 18:21 | Reagovat

Milá Veve,

Bestie Ti dávají za pravdu: v případě nelichotivého komentáře je přimo Tvou povinností nejenže komentář smazat,aby nekazil estetičnost textu,ale doporučuje se nelichotivému čtenáři dát tzv. banán alias mu zabránit přístup na Tvůj blog. Psychika autora fanfiction je přeci tak křehká!

Citlivě jsme zvážily i první připomínku - ano,mnoho čtenářů očividně netouží po ničem jiném,než číst o anatomických přednostech j-rockerů.Někteří vyspělejší čtenáři ale ocení,je-li děj i lehce a citlivě rozveden: vraždou, znásilněním nebo sebepoškozováním dodá autor své fanfiction to jemné,decentní "cosi",po čem křehká duše dívky tak touží.
_____

Milá Anitha,

jsme rády,že se Ti naše rady líbí a ujišťujeme Tě,že vždycky jde napsat něco,co překoná i naše nejhorší očekávání.Směle do psani své fanfiction a nezapomeň se s Bestiemi podělit.

Alkohol je metla lidstva.Protože metla se užívá k pracovní činnosti,vyplývá z toho,že práce šlechtí.

Bestie jsou občas šlechetné ažaž.

A Bestie vás mají rády.

9 LinaKei LinaKei | Web | 1. července 2009 v 10:07 | Reagovat

*_* milujem ff ale neviem ich písat...no su skvele a niekedy ich dokážem čítat aj celý den...čím dlhšie tým lepšie...

10 bestiar - Ro bestiar - Ro | 1. července 2009 v 11:09 | Reagovat

Mila LinaKei,
Bestie take miluji fanfiction, neb fanfiction je korenim temer kazdeho fandomu, a cim je to koreni "delsi a obsahlejsi", s tim vetsi chuti si to Bestie vychutnavaji :-)
*mrkla* S nasi Letni skolou psani FanFiction Ti to jiste pujde, jen to zkus :))

11 munamu munamu | Web | 1. července 2009 v 12:17 | Reagovat

Ale tak tohle mi nedělejte XDDD No jo něco na tom bude XD ale z ukázky pod bodem číslo 6. opravdu nemůžu XDDD Místo abych si vaše ctěnné rady vzala k srdci, tak se tomu fakt musím upřímně smát XDDD

12 bestiar - Isobel bestiar - Isobel | 1. července 2009 v 15:43 | Reagovat

Milá munamu,

Bestie se výzkumu fanfiction věnují již léta a tedy se právem považují za odbornice těžkého kalibru.

Může Ti prozradit,že když já četla FF na podobné téma jako je v bodě 6,zmohla jsem se na nevěřícne vykulení očí.Když se mi to stalo podruhé,chtělo se mi brečet.A pak jsem zjistila,že v podstatě se na podobných dílkach dnes upřímně a s velkou chutí bavím.

Dovolím si nadělat Ti chutě a nám reklamu: jen počkej,až se v našem kurzu dostaneme na téma "Jak napsat skvělou yaoi hot sex scénku.".

Tak se sem přijeď podívat.

Bestie Tě mají rády a Bestie mají rády fanfiction.

13 Kaarle Suuri Kaarle Suuri | 1. července 2009 v 19:00 | Reagovat

:D :D :D
Opravdu jsem v pokušení napsat první j-rock ff. Určitě bych zúročila všechny vaše rady. Ale mám jednu otázku: lze kombinovat několik bodů, které jste zde uvedli, dohromady nebo platí pravidlo, že nic se nemá přehánět?

14 bestiar - Isobel bestiar - Isobel | 1. července 2009 v 19:09 | Reagovat

Milá Kaarle Suuri,

Bestie - Ďáblice pokušitelky zapištěly nadšením,že se opět dočkají skvělé fanfiction: piš piš piš!

Odpověď na Tvou otázku je zároveň i naším heslem: čím víc,tím líp! Neboj se zkombinovat co nejvíc našich rad,fantasii se meze nekladou.

A nezapomeň se svým dílkem podělit.Držíme palce u tvůrčí činnosti.

Bestie Tě mají rády!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama